O poháry pro nejlepší tři týmy letošního ročníku přijeli zápolit účastníci soutěže okresního přeboru seniorů, TJ Horní Benešov, TJ Břidličná, Advancet Plasticz Vrbno pod Pradědem, Olympia Bruntál, Jiskra Rýmařov a turnajovou osmičku účastníků doplnily celky Slavoje Bruntál, TJ Zlaté Hory a nováček seniorského Silvestrovského turnaje, Nonstop Vrbno pod Pradědem.

Turnaj byl před jeho zahájením rozlosován do dvou skupin po čtyřech, kde se spolu týmy utkaly systémem každý s každým. Podle pořadí ve skupinách pak byla jednotlivá družstva nasazována do utkání o konečné pořadí. Celý turnaj, který výborně řídil rozhodčí Roman Vrážel za pomoci Jaroslava Zabloudila a Zbyňka Urbaníka, měl od prvních utkání ve skupinách výbornou úroveň.

Slavoj Bruntál vyhrál všechna svá utkání

Ve skupině A si počínali od zahájení suverénně fotbalisté Slavoje Bruntál, kteří vyhráli všechna svá tři utkání ve skupině a postoupili do finálového zápasu o vítěze Silvestrovského turnaje 2009. Dobře si vedli také hosté z jesenického okresu, TJ Zlaté Hory, kteří podlehli pouze Slavoji Bruntál a zajistili si účast v utkání o konečné třetí místo. Na třetím místě ve skupině A skončil vítěz venkovního okresního přeboru, Jiskra Rýmařov a zklamaní byli určitě hráči posledního týmu ve skupině A, Advancet Plasticz Vrbno pod Pradědem, kteří přijeli obhajovat loňské prvenství.

Zajímavá byla také skupina B. V ní si skvěle od prvního zápasu počínali fotbalisté Břidličné a také nováčka turnaje, týmu Nonstop Vrbno pod Pradědem. O postupu Břidličné rozhodl jejich vzájemný duel, který Vrbenští prohráli těsně 3:4 a byli odsouzeni do zápasu o třetí příčku na turnaji. Na třetím místě ve skupině B skončila Olympia Bruntál, která poslala do utkání o poslední místo na turnaji tým Horního Benešova.

Snažili se, ale poslední místo neodvrátili

Vydařený turnaj pokračoval zápasy o konečné pořadí. Jako první nastoupili k boji o poslední, osmé místo, fotbalisté Horního Benešova a loňského vítěze turnaje, Advancet Plasticz Vrbno pod Pradědem. Hornobenešovští se snažili, ale porážku v poměru 1:2 ve svůj neprospěch a poslední místo na turnaji neodvrátili.

O šesté místo se střetly Olympia Bruntál a Jiskra Rýmařov. Vítězství v poměru 3:1 nad nevýrazně hrající Olympií a konečnou šestou příčku si po skončení klání odvezli fotbalisté Rýmařova.

Turnaj, který se hrál v bruntálské sportovní hale ve výborné a přátelské atmosféře, se blížil do svého závěru. K utkání o třetí místo nastoupily Zlaté Hory s družstvem Nonstop Vrbno pod Pradědem. Nováček turnaje z Vrbna pokračoval ve výborných výkonech a také své poslední vystoupení v turnaji zvládl na výbornou. Hráči Zlatých Hor vzdorovali, ale z vítězství v poměru 5:2 a konečného třetího místa se radoval po zásluze Nonstop Vrbno pod Pradědem.

Dvoubrankový náskok nakonec nepomohl

K očekávanému finále nastoupily dva nejlepší týmy turnaje, Slavoj Bruntál a TJ Břidličná. Hráči Břidličné začali výtečně a hned v úvodu si zajistili dvoubrankový náskok. Slavoj ale postupně prokazoval své kvality a utkání v dalším průběhu zápasu otočil na svou stranu.

Po vítězství 6:3 se tak fotbalisté Slavoje Bruntál v sestavě Czakan, Zabloudil, Samson, Šanda, L. Hanák, Švajda, Škultéty, Niessner, Svoboda, Zatloukal a Gánovský stali po delší době zaslouženými vítězi Silvestrovského turnaje seniorů 2009.

Pořadatelé vyhlásili i nejlepšího střelce seniorského halového turnaje a stal se jím se sedmi góly Robert Olejár z Břidličné. Součástí vyhlášení Silvestrovského turnaje bylo i vyhlášení okresního přeboru seniorů a tam přebral cenu za první místo Rýmařov před Advancet Palsticz Vrbno a Olympií Bruntál. Nejlepším střelcem venkovního přeboru byl vyhlášen z osmi góly Miroslav Galčan z Vrbna.

Výsledky sk. A: Zl. Hory – Advancet Vrbno 2:1, Zl. Hory – Rýmařov 3:0, Zl. Hory – Slavoj 1:4, Advancet Vrbno – Rýmařov 1:4, Advancet – Slavoj 0:5, Rýmařov – Slavoj 1:2, pořadí: 1. Slavoj – 9 bodů, 2. Zlaté Hory – 6 bodů, 3. Rýmařov – 3 body, 4. Advancet Vrbno – 0 bodů.
skupina B: H. Benešov – Olympia 3:5, H. Benešov – Břidličná 2:5, H. Benešov – Nonstop 2:2, Olympia – Břidličná 2:4, Olympia – Nonstop 0:1, Břidličná – Nonstop 4:3, pořadí: 1. Břidličná – 9 bodů, 2. Nonstop Vrbno – 4 body, 3. Olympia – 3 body, 4. Horní Benešov – 1 bod.
O 7. – 8. místo: Horní Benešov – Advancet Vrbno 1:2, o 5. – 6. místo: Olympia – Rýmařov 1:3, o 3. – 4. místo: Nonstop Vrbno – Zlaté Hory 5:2, o 1. – 2. místo: Slavoj – Břidličná 6:3.
Konečné pořadí: 1. Slavoj Bruntál, 2. TJ Břidličná, 3. Nonstop Vrbno pod Pradědem, 4. TJ Zlaté Hory, 5. Jiskra Rýmařov, 6. Olympia Bruntál, 7. Advancet Plasticz Vrbno pod Pradědem, 8. TJ Horní Benešov.