Divizním fotbalistům Krnova se na jaře zatím příliš nedaří. Poté, co hned v prvním utkání přivezli bod z Petrovic, následující dva duely prohráli. Ten poslední na hřišti Brumova začali Krnováci dobře, po první půli vedli 2:1, nakonec ale podlehli 2:4.

Krnovští se stejně jako na podzim také na jaře potýkají s nevalnou koncovkou. Na Brumov vyrukovali v plné sestavě a zhurta. Hned ve druhé minutě se po chybě domácího stopera dostal k míči Martin Sabó, posila z Opavy. Jenže svou čistou gólovou šanci z otočky nezakončil přesně. Hned vzápětí vyslal povedenou ránu na branku domácích Tomáš Hudský, té ale zase chybělo pár centimetrů, aby se vešla mezi tyče.

Hra vypadala přesně naopak, než by všichni očekávali. Hosté z Krnova hráli aktivně a Brumov vycházel ze zabezpečené defenzivy a přecházel do protiútoků. V sedmnácté minutě se poprvé měnilo skóre. Brumovský Habanec chtěl nacentrovat do pokutového území, centr se mu ale nepovedl a plachtící míč doletěl až za záda krnovského gólmana Řeháčka, 1:0.

Hosté se však nevzdávali, hlavně agilní Krčmařík, který se vrátil po jednozápasové pauze, byl hodně vidět. Po jeho sólové akci se hosté v osmatřicáté minutě dočkali vyrovnání, 1:1. A do poločasu bylo v krnovském táboře ještě veseleji. Jeden z útočných pokusů hostů zastavili domácí jen za cenu faulu a pokutového kopu. Míč si postavil Krčmařík a Krnov vedl, 1:2.

„O přestávce jsem nabádal kluky, aby hráli pořád stejně aktivně a hlavně taky pozorně. Bohužel, jakoby jsme se začali bát o výsledek. Přestali jsme kombinovat a Brumov převzal iniciativu,“ povídal trenér Krnova Antonín Hudský.

Krnovští viditelně znervózněli a začali kupit chyby. V šedesáté šesté minutě si Krnováci špatně rozebrali soupeře a Řehák střelou k tyči vyrovnal na 2:2. „Dívali jsme se jeden na druhého, čí to byl hráč, místo abychom k němu rychle přistoupili,“ zlobil se Hudský. Brumovští vycítili šanci a do svého protivníka se zakousli. Dohrávali osobní souboje a dostávali se do šancí. Dvacet minut před koncem převrátil vývoj skóre na domácí stranu Strnad, 3:2. Obrat pak dokonal stejný střelec po další čtvrthodině, 4:2. Krnov si tak z Brumova odvezl porážku.

„Je to špatné. Pořád dokola slyším, jak máme mladý tým, že se kluci potřebují otrkat, ale za to si nic nekoupíme. My potřebujeme body. A je to pořád stejné, neproměníme šance a soupeř nám dá góly z ničeho. A pak už se to s námi veze,“ říkal rozmrzelý kouč Hudský a dodal: „Snad zabereme teď doma, protože jinak už nevím.“

Brumov - FK Krnov 4:2 (1:2)

Branky: 70. a 85. Strnad, 17. Habanec, 66. Řehák 38. a 45. (penalta) Krčmařík

FK Krnov: Řeháček Biskup, Švrček, Zelník, Mitura Sabó (72. Šimčík), Hudský, Bartoníček, Kaštovský Krčmařík, Daříček, Trenér: Antonín Hudský.