Celé utkání v rýmařovském dresu odchytal Petr Kameník. Pro jeho tým to už byla třetí porážka v řadě. „Bohužel v současnosti bojujeme se zraněními, což se na výsledcích podepisuje,“ uvedla brankářská jednička Rýmařova. Naše redakce si s ní povídala nejen o zápase v Petřkovicích.

Proč se Rýmařovu z Petřkovic nepovedl odvézt alespoň bod? Domácí výhru trefili až v nastavení.

Z mého pohledu nemůžu být moc spokojen, protože jsem měl podíl na všech třech inkasovaných gólech. První branku jsme obdrželi z nastoupaného rohu, další Petřkovice vstřelily z penalty, která se pískala po mém zákroku.

Následně jsme sice vyrovnali díky dvěma krásným brankám Kamila Kocúra a Daniela Dydowicze, v nastavení ale domácí kopali standardku, ke které se postavil jejich kanonýr Radovan Lokša. Střílel rovnou z přímáku na mou stranu a byl z toho gól.

Sobotní porážku tedy berete na sebe?

Měl jsem na ní bohužel velký podíl.

Prohra na půdě Petřkovic byla pro Rýmařov třetí v řadě. Kde hledat hlavní příčiny toho, proč se týmu aktuálně tolik nedaří?

Momentálně se potýkáme s absencí zraněných hráčů. Na jejich místě musí zaskakovat kluci, kteří nemají tolik zkušeností. Projevilo se to i v Petřkovicích. Měli jsme víc šancí a snažili se to urvat bojovností, ale nakonec to nevyšlo.

Jsou nejcitelnějšími ztrátami oba absentující útočníci Tomáš Šupák s Pavlem Ondruškou?

Bohužel je to tak. Oba nedohráli duel s Vyškovem a vypadá to, že jejich zranění jsou dlouhodobějšího rázu. Do konce podzimu už s nimi nejspíš počítat nemůžeme. Jsou to velké ztráty. Na jejich místě nastupují kluci, kteří ve třetí lize i předtím v divizi do zápasů naskakovali hlavně z lavičky.

V útoku si na soupeře nedokážeme vytvořit takový tlak a chybí nám také střelba. Věřím však, že závěr podzimu i tak zvládneme. Budeme bojovat.

Ve třetí lize jste nováčky. Je pro Rýmařov MSFL ideální soutěží?

Jedná se o dlouhodobou práci našeho trenéra Milana Furika, který předtím trénoval dorost ve Slezském FC. I odtamtud si přivedl do týmu vhodné typy hráčů pro náš fotbal. Třetí liga je pro město dobrou soutěží, a pokud budeme kompletní, určitě i udržitelnou. Momentálně jsme jedenáctí a věřím, že se tabulkou posuneme nahoru.

Jaký je hlavní rozdíl mezi MSFL a divizí?

Ve třetí lize jsou týmy daleko lépe fyzicky připraveny, mají více sil a širší kádry. Když jste vedli v divizi, mohli jste si dovolit závěr v klidu dohrát. V MSFL nic takového nepřichází v úvahu, hraje se až do konce a nemůžete vypustit žádný souboj. Fotbal je zde rychlejší a důraznější.

V Rýmařově působíte pátým rokem. V klubu je výrazná stopa bývalých hráčů Břidličné, kde i vy mimochodem žijete. Je to pro vás výhoda?

Kromě mě tam od této sezony působí i Roman György a Kamil Kocúr. Dále pak v Rýmařově je útočník Pavel Ondruška a masér Martin Čechák. Byla to povedená kategorie. Jako hráči jsme v Břidličné hráli spolu pod vedením trenéra Ferdinanda Györgyho. Vyrůstali jsme spolu a dobře se známe.

Do Rýmařova nás všech pět jezdí společně. Máme vytipovány dva řidiče, kteří se střídají. (smích)

Petr Kameník se narodil 5. července 1987. Momentálně je brankářskou jedničkou Rýmařova v MSFL. V klubu působí už pět let. Žije v nedaleké Břidličné, kde fotbalově vyrůstal. Ve starších žácích se přesunul do Olympie Bruntál. Následnými mládežnickými kategoriemi prošel v Sigmě Olomouc.

Odtud se přesunul do Horky na Moravě, která se nachází v Olomouckém kraji a v dobách jeho působení se pohybovala v I.A a I.B třídě. Po tomto angažmá se přesunul do Šumperku, odkud zamířil do svého současného působiště v Rýmařově.