„Dávám si teď od trénování volno," poznamenal Petr Hrdlička a pokračoval: „Sice nějaké nabídky byly, ve hře byla třeba Chomýž nebo nějaké týmy z Opavska, ale já na to momentálně vůbec nemám čas." Důvodem je samozřejmě pracovní vytížení.

„Pořád jsem u Českých drah v Opavě, ale povýšil jsem na jiné místo, a zabírá mi to trochu více času," objasnil odpočívající trenér. Každopádně trénování se vůbec nevzdává. „Potřebuji čas, ať si to všechno sedne. Každopádně vím, že v létě už mi trénování bude chybět, tak bych se k tomu chtěl vrátit zpátky. Bez fotbalu bych být nemohl," usmíval se.

Jestli sežene angažmá u mládeže nebo u mužů, to je Petru Hrdličkovi úplně jedno: „Prošel jsem si obojím, takže mi ani jedno nedělá problém. Ale třeba jsem nikdy netrénoval dorost, to mě docela láká. Uvidíme, co se naskytne, trénování je vždycky výzva."

Také jeho „parťák" René Vojtěšek má momentálně od trenérské profese klid. „Taky má shodou okolností novou práci. Nabídky měl, ale prozatím všechny odmítl," doplnil Petr Hrdlička.