Jak vypadalo utkání s Kobreřicemi z vašeho pohledu?

My jsme šli do zápasu s tím, že chceme určitě vyhrát a získat tři body. V poslední době se nám totiž nedaří, neříkám herně, ale to zakončení je žalostné. Proto jsme taky ještě posílili naše útočné řady. Zranil se Martin Sklenařík, Marek Havlíček se zase teprve vracel po zranění, takže jsme angažovali zkušeného Michala Satkeho, který odehrál velice dobrý zápas.

Hrál po delší době. Ale my jsme prostě chtěli jen vyhrát. Zítra už se na tu hru nikdo nebude ptát. Jsem spokojený, protože každá výhra ten tým nakopne. Beru prostě tři body, ať ta hra vypadala jakkoliv.

Vy jste se snažili hrát zase kombinačně, ale dost vám to skřípalo. Ve hře bylo hodně nepřesností, čím to bylo?

Je to pravda, těch nepřesností tam bylo až příliš. My jsme se pořád za něčím honili. Když jsem říkal klukům o poločase, abychom to uklidnili, tak stejně jsme to pořád dávali z jedné. Navíc jsme si dávali těžké míče a z toho vyplývaly časté ztráty. Hodně přihrávek i střel bylo zblokovaných, zkrátka nepřipravené akce.

Taky jsme hráli málo po stranách, což byla vždycky naše největší zbraň. Kluci byli dost nervózní, protože už na nás zase trošku ležela ta tíha nějakých špatných výsledků a neproměněných šancí. Dneska ta hra nebyla tak kvalitní, jak by měla být, za to se omlouváme divákům, ale my jsme jen potřebovali ty tři body.

Oproti obvyklé hře Krnova nebo v utkání proti Kobeřicím ani moc brankových příležitostí…

Nebylo, přesně tak. Proto jsem i rád za ty dva vstřelené góly, protože těch šancí bylo minimum. Vesměs jsme proměnili to, co jsme měli proměnit, více příležitostí tam nebylo. Takže možná stoprocentní využití příležitostí.

V útoku se objevila nová tvář, Michal Satke. Odkud k vám přišel?

Momentálně už nehrál nikde, on se teď hlavně věnuje svým podnikatelským aktivitám. Ale fyzičku si pořád udržoval, hraje pravidelně hokej, chodí hrát i fotbal ve volném čase, ale oficiálně už nehrál nikde. Byl to od nás trochu risk, ale jak jsme zjistili, tak fyzickou kondici má vynikající, taky mu to tam v zápase mohlo spadnout.

Myslím si, že se do toho dostane. Byl to pro něj těžký comeback, on tady v Krnově hrával, je to takový náš veterán. Museli jsme prostě najít náhradu za zraněného Martina Sklenaříka a já si myslím, že Michal předvedl slušný výkon.

Na jak dlouhé působení jste se s ním domluvili?

Určitě u nás zůstane do konce sezony. Potom, až se uzdraví další hráči, tak budeme o to silnější, protože ten kádr se zkvalitní a budeme mít kam sáhnout. Tím pádem budeme mít tři kvalitní útočníky, což je v každém mužstvu vždycky největší problém, a budeme za to jen rádi.

Když jsme narazili na Sklenaříkovo zranění, jak to s ním tedy vypadá?

Martin má natažený zadní stehenní sval a bohužel to zatím vypadá na delší dobu. Uvidíme, za jak dlouho se dá dohromady. Jsem rád, že se nám už vrátili Dankovič s Prčíkem. I když Prčík teď měsíc netrénoval, byl na antibiotikách. V tréninku se už cítil dobře, ale zápas je něco jiného.

To byl důvod, proč šel brzy ve druhém poločase ze hřiště?

Ano to byl důvod, protože se nemohl okysličit, špatně se mu dýchalo. Tak proto šel dolů.

Jakub Dankovič je už podle všeho v pořádku, odehrál celé utkání…

Kuba odehrál velice kvalitní zápas, je to zase jeden z obránců, na které je spolehnutí. Už je stoprocentně v pořádku.

Je to vítězství o to cennější, že se mužstvu nedařilo, ale nakonec utkání ubojovalo?

Určitě ano. Tam těch faktorů je více. Měli jsme jen dvě šance a dali dva góly, takže perfektní střelecká úspěšnost. Fanoušci možná nebyli spokojení s krásou předvedené hry, jak už jsem říkal, ale my jsme šli za jediným cílem a podřídili jsme tomu všechno. Chtěli jsme se tím vítězstvím zase vrátit do boje o špici, protože tabulka je hodně vyrovnaná.

My teď máme docela výhodný los, takže chceme zase promlouvat do dění nahoře. Jedeme na půdu Markvartovic, kde nás sice nic lehkého nečeká, ale taky tam chceme jet pro body.