Nedělní kolaps na půdě Valašského Meziříčí měla pro trenéra Petra Kostelníka vskutku hořkou příchuť. Vždyť Jiskra dostala dvě branky, které rozhodly o třetí porážce v řadě, ze značky pokutového kopu. „Trochu mě zklamali naši mazáci. Měli vzít druhý poločas na sebe, ale namísto toho se vezli. Zkrátka ve druhém poločase jsme hráli na půl plynu,“ láteřil Kostelník. „Je to zklamání,“ dodal.

Černý scénář? Už ve 25. minutě poslal hosty do vedení Píca. To měl rýmařovský kouč ještě úsměv na tváři. Od 38. minuty to už ale byly vrásky. Domácí snajpr Vaculín dvěma góly z pokutových kopů srazil soupeře do kolen. Definitivní ranou pod pás byla třetí branka za záda gólmana Sedláře. Ta padla už v první minutě druhé půle. „Myslím, že jsme soupeře překvapili. Dali jsme první gól, přičemž se domácí do přestávky dostali na naši polovinu prakticky jen třikrát.Adali z toho dvě branky,“ litoval Petr Kostelník.

První penalta? Smolné nedorozumění stoperů, po němž sice Sedlář chytil Vaculíkův lob, ale při následné dorážce valašského střelce zalehl. „Faul to byl,“ přiznal sportovně Kostelník. Druhé brance předcházela ještě šance Švajdy, který zahodil stoprocentní gólovku. A jen záhy zpytoval svědomí Jiřičný, jemuž se ve vápně otřel míč o ruku. „Vrchol přišel ve druhém poločase. Změnil jsem rozestavení, Breškovce jsem poslal do zálohy, ale hned z prvního útoku jsme dostali gól,“ pokračoval Kostelník.

Sečteno a podtrženo, Rýmařovskou kocábku potopily tři branky za pouhých sedm, osm minut. „Prakticky bylo po zápase. Měli jsme šance, dali jsme tyčku, ale bylo vidět, že už je závěr sezony, klukům docházely síly,“ dodal.

Rýmařovský stratég je rád, že má nevydařený podzim za sebou. Jiskra totiž letošní část sezony dohrála třetí porážkou v řadě a opět se propadla do periferie divize. „Myslím, že kdybychom pokračovali dál, tak bychom žádné zázraky neudělali. V posledních zápasech jsme ztratili devět bodů, což je pro nás hodně,“ připomněl černou sérii, kterou odstartovala porážka v okresním derby s Albrechticemi. I proto Kostelníka mrzí, že v závěrečném utkání Jiskra nezískala ani bod. „Projevila se zranění i únava, jsem rád, že je to za námi,“ zakončil.