„Slavoj byl o hodně těžším soupeřem, než v prvním kole Karlovice, ale naši kluci zase hráli o mnoho lépe,“ pochválil své hráče trenér Osoblahy Martin Balicki.

První půle byla více méně vyrovnaná. Brankové příležitosti si vytvořily obě strany, ale žádná z nich se neujala. Buď úřadovali oba brankáři nebo měli fotbalisté špatně seřízená mířidla. Opticky měli ze hry více hosté ze Starého Města. Po přestávce se obraz hry prakticky nezměnil, až přišla třiašedesátá minuta. V té se k balónu dostali Slavojané a krásnou křižnou střelou otevřeli skóre.

Pro Osoblahu nastala kritická čtvrthodinka. Hráčům Starého Města dal vedoucí gól křídla, zatímco domácí byli viditelně zaskočeni. V následných patnácti minutách si na své konto příležitostí připisoval jen Slavoj. „Bylo jen otázkou, jestli odoláme nebo inkasujeme podruhé. Kdybychom dostali druhou branku, bylo by po zápase, naštěstí se nám podařilo krizi přežít,“ komentoval tlak protivníka Balicki.

A pak se konečně dostali ke slovu i fotbalisté domácího Slezanu. V sedmdesáté sedmé minutě poslali Osoblažští do pokutového území hostů přesný centr, na ten si vyskočil útočník Dostál a hlavou vyrovnal skóre. Neuběhla ani minuta a domácí vývoj střetnutí zcela otočili. Do rozvrácené obrany Slavoje pronikli rychlým protiútokem. Tužinčin sice brankáře Starého Města překonal, ale míč v jeho cestě za brankovou čáru zastavila tyč. Kulatý nesmysl se však odrazil k dobíhajícímu Konvičkovi a hráč, který byl na hřišti necelých pět minut, jej pohotově dorazil do sítě.

Situace na hřišti se úplně otočila. Slavoj se až do konce utkání už na nic nezmohl. Domácí mohli své vedení ještě pojistit, ale nemířili přesně. I tak si připsali v této sezoně druhé vítězství, tentokrát 2:1. S plným počtem bodů jim patří v tabulce okresního přeboru jen o skóre třetí příčka.

„Do sezony jsme vstoupili opravdu dobře. I když hra ještě není úplně podle mých představ, postupně se to zlepšuje. Proti Slavoji jsme hráli lépe než v prvním kole. Slavoj byl těžký soupeř, kdyby semu podařilo zvýšit skóre, asi bychom neuspěli, ale nám se během minuty podařily dvě akce, a pak už jsme výsledek udrželi,“ zhodnotil kouč Osoblahy Martin Balicki.

FK Slezan Osoblaha – Slavoj-Staré Město B 2:1 (0:0)
Branky Osoblahy: 77. Dostál, 78. Konvička
FK Slezan Osoblaha: Tošenovský – Korchan, Krejčí, Trufa, Vašut – Tužinčin Lukáš, Štějdíř, Orava, Uher (Golias) – Dostál (Konvička), Tužinčin Lubomír (Fjodor)