„Turnaj provázel bohužel po oba dny silný déšť, ale i tak přinesla účast na fotbalovém turnaji své ovoce a naši chlapci posbírali velké zkušenosti v boji s vyspělejšími týmy.“uvedl předseda oddílu Jan Urban.

Starší žáci slavili úspěchy v utkání se španělskou Vilanova del Cami 1:0, kde bodoval náš hráč Fečík, a Gentes Angley 3:0, kde se o úspěšné góly zasloužili hráči Šuba, Fečík a Zatloukal.

Naopak oddíl starších žáků neměl štěstí v zápasech s FC St.Girons 0:2, Causse Limargue 0:1, Bourges 0:2. V boji o sedmé a osmé místo podlehli rumunskému FC Xela 1:2 (Mitov) a umístili se nakonec na místě osmém.

Boj o 11 místo byl úspěšný

Mladší žáci se utkali s FC Xela 0:0. Tam skončil zápas bez jediného gólu. V soubojích s St.Girons 0:7 a s OS Juillan 0:5 naopak prohráli. Boj mladších žáku o 11. místo byl úspěšný a Olympie porazila St.Girons B 2:0. Úspěšnými brankami bodovali hráči Kocour a Kotlar.

Po turnaji navštívili obě fotbalová družstva TJ Olypie Paříž a velký Aquapark v německém Ambergu. Ze zajímavé fotbalové cesty po západní Evropě si odvezli všechni účastníci bohaté sportovní i životní zkušenosti a poznání.

Markéta Charousková