Břidličná má na jaře velmi nepříjemné vylosování. V prvních pěti kolech se postupně utká s kompletní špičkou krajského přeboru. V sobotním utkání hostili fotbalisté Břidličné třetí tým tabulky, Dětmarovice.

Před začátkem zápasu musel trenér Petr Kostelník řešit nepříjemnou situaci kolem zdravotního stavu hned několika hráčů základní sestavy. Chřipkou onemocněli Roman a Patrik Györgyovi, Lukáš Slota a pro svalové zranění nemohl nastoupit ani Radim Přecechtěl. Navíc visel otazník i nad startem Stanislava Cálka, který se potýkal s vysokými teplotami.

I přesto vstoupili domácí hráči do utkání s velkým odhodláním neprodat svou kůži lacino. Hosté s řadou zkušených hráčů ve svém středu prokazovali od úvodních minut svou kvalitu, která je pasuje na třetí místo v tabulce. Dětmarovice předváděly technický běhavý fotbal a po vydařených kombinačních akcích se dostávaly až před Zifčáka v bráně Břidličné. Domácí gólman tak musel prokazovat své kvality.

Ve 25. minutě hosté přesto využili jedné ze standardních situací a po rohovém kopu se dostali díky gólu Tkadlečka do vedení. Břidličná se obdrženou brankou nenechala deprimovat a viditelně přidala. Domácí přidali v dalším průběhu první půle na důrazu a srdnatě bojovali.

Před brankou hostů se rodily brankové příležitosti. Střelecky se ale v dobrých možnostech postupně neprosadili Jan Zifčák, Kamil Kocur a ani mladíček na hrotu útoku Břidličné Jan Kocúr.

Od začátku druhého poločasu měli překvapivě navrch domácí. Břidličná ještě více zatlačila svého soupeře a hrála na vyrovnání. Zkušení hosté se snažili držet míč a hájili těsné vedení. Domácí si vytvořili tlak a ten jim přinášel další možnosti na vyrovnání, které viselo ve vzduchu.

V 65. minutě byl blízko gólu Pavel Jahoda, ale v dobré pozici mířil mimo branku soupeře. V obraně zatažení hosté využívali každé příležitost k ohrožení domácího brankáře. V 75. minutě jeden z dětmarovických útočníků vyšachoval celou obranu, ale naštěstí pro domácí ve vyložené příležitosti netrefil opuštěnou branku Břidličné.

Závěrečné minuty utkání patřily Břidličné, která si vytvořila velký nápor a za hlasité podpory svých příznivců se snažila alespoň o vyrovnání. To mohlo nakonec přijít v 88. minutě. Střela Jana Zifčáka skončila jen na břevně branky Dětmarovic, od kterého se míč odrazil k domácímu kapitánovi Jiřičnému, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře hostí.

Domácí tak utrpěli druhou jarní porážku v řadě, ale za svou velkou bojovnost si rozhodně zasloužili alespoň jeden bod.

„Do zápasu jsme nastupovali ve velmi komplikované sestavě," vysvětloval trenér TJ Kovohutě Břidličná Petr Kostelník a pokračoval: „Pro nemoc nemohli nastoupit hned čtyři hráči základní sestavy a to se rozhodně promítlo na výkonu mužstva. Příležitost ale dostali mladí hráči, kteří nakonec příjemně překvapili.

Naším největším problémem je však zakončování, na čemž musíme urychleně zapracovat." V neděli cestuje Břidličná na hřiště pátého celku tabulky, do Pusté Polomi, kde by se chtěla pokusit o zisk prvních jarních bodů.

TJ Kovohutě Břidličná – FK Dětmarovice 0:1 (0:1)
TJ Kovohutě Břidličná: Ludvík Zifčák – Michal Kocúr (Chmelař), Olejár, Jiřičný, Chudý – Cálek, Jan Zifčák, Kladníček (Minich), Jahoda – Kamil Kocúr, Jan Kocúr. Trenér: Petr Kostelník, asistent: Radim Přecechtěl