Fotbalové derby začalo na hřišti Olympie v Moravskoslezském Kočově oboustranně svižně. Za horší konec však tahali od úvodních minut zápasu hráči Břidličné, kteří nepodávali nijak oslnivý výkon a nehráli s takovým důrazem jako domácí. Olympii přinesl první poločas několik gólových šancí, jednu z nich pak využil ke vstřelení vedoucí branky Ševčík.

Hosté sice v prvním poločase také párkrát zahrozili, ale jejich akcím scházel důraz a přesnost. Břidličná to zkoušela i v úvodu druhé půle. V dobré šanci se objevil Minich, ale gólmana Juračku neprostřelil. Když pak další velkou šanci hosté po přihrávce z pravé strany útoku před branku domácích zblízka trestuhodně zahodili, tak Olympia v dalších minutách trestala.

Rychlou útočnou akci zakončil z bezprostřední blízkosti gólovou trefou Tomáš Urban a vykročil se svým týmem za prvním letošním domácím vítězstvím v I.B třídě. Olympia pokračovala v cestě za plným bodovým ziskem, který potvrdila třetí brankou Orsága v síti Břidličné. „Jsme rádi, že se nám zápas vydařil a v posledním utkání jsme doma konečně vyhráli. Myslíme, že naše vítězství bylo zasloužené,“ znělo z lavičky Olympie po vydařeném utkání s Břidličnou.

Olympia Bruntál – TJ Břidličná 3:0 (1:0)
Branky: Ševčík, Tomáš Urban, Orság.