Olympia vyměnila trenéra a za dlouholetého Jaroslava Kyselého chtěl uhrát body na hřišti Kozmic Jaroslav Zabloudil. Hosté ale vstoupili do utkání nejhůře, jak mohli. Už v první minutě vyrobili chybu a domácí vstřelili uklidňující vedoucí gól. V 6. minutě mohl vyrovnat Petr Šanda, ale míč z jeho kopačky skončil na břevně.

Ve 14. minutě udělali obránci Olympie další chybu a Kozmice vedly rozdílem dvou branek. Hosté do poločasu byli aktivní, ale střelecky se neprosadili. Domácí tak měli v polovině utkání slibný náskok. Do druhé půle šla Olympia s cílem vyrovnat, ale v 52. minutě musel jejich gólman Juračka čelit pokutovému kopu domácích. Střelec Kozmic na něj nevyzrál a malé naděje hostů žily.

V 58. minutě mohl vrátit Olympii do utkání Jan Krajčovič, ale trefil jen spojnici tyče a břevna brány domácích. Olympia tlačila a snažila se zápas zvrátit. V 70. minutě byl blízko gólu střídající Hendrych, ale míč opět skončil jen na břevně svatyně domácích. V 85. minutě přišlo rozhodnutí. Domácí vstřelili třetí, rozhodují gól utkání a Olympia po porážce 0:3 klesla na poslední příčku v tabulce.

O první letošní body bude Olympia bojovat v dalším utkání v neděli od 14.30 hodin proti Bolaticím.

Kozmice – Olympia Bruntál 3:0 (2:0)
Sestava Olympie: Juračka – Němec, Horák, Cabál, Maněk – Petr Šanda, Dorňák, Strnadel, Chudý – Kaup, Jan Krajčovič, střídali: Bezděk, Tomáš Orság, Svrčina, Hendrych, Stoklasa. Trenér: Jaroslav Zabloudil, vedoucí: Josef Krajčovič