OLYMPIA BRUNTÁL – ŠTITINA 0:1 (0:1)

Mladý tým Olympie se chtěl na lídra tabulky vypnout a od začátku se snažil o aktivní fotbal. Ten přinesl Olympii hned v úvodu nadějný střelecký pokus z kopačky Chudého. Udeřilo ale na druhé straně. V páté minutě hosté centrovali míč do velkého vápna Olympie. Domácí obránci se nedohodli se svým brankářem a hostující Skotík dopravil míč lobem do sítě domácích.

Bruntálské inkasovaná branka nijak nedeprimovala a dále pokračovali v bojovném výkonu, kterému nescházel ani důraz a pohyb. Zkušený tým hostů předváděl technický fotbal s držením míče ve středu hřiště. Domácí se snažili soupeře napodobit a příliš nezaostávali.

V šancí hostů se ve třicáté minutě ocitl Kořistka, ale z úhlu pálil vedle brány Olympie. Na druhé straně měl vyrovnání na kopačkách Chudý, ale jeho střela z hranice velkého vápna šla mimo. Svižný první poločas skončil jednobrankovým vedením hostů.

Druhou půli zápasu začali agilní domácí fotbalisté s velkým odhodláním. Ve třiapadesáté minutě prošel po pravé straně Chudý a po jeho centru mel velkou šanci vyrovnat Štefela. Hlavou ale branku soupeře minul.

O pár minut později se situace opakovala na opačné straně. Míč centroval do šestnáctky hostů Cabál a po nedorozumění v obraně Štitiny byl znovu v šanci domácí Štefela. Ani tentokráte se skóre neměnilo. Hosté v dalším průběhu postupně přebírali iniciativu a využívali otevřené obrany domácího týmu, který hrál na vyrovnání.

Diváky slušně zaplněné ochozy viděly přehlídku zahozených vyložených brankových příležitostí v podání hostujících fotbalistů, kteří nebyli schopni dopravit míč do sítě domácích ani z brankové čáry. Naděje dobře a bojovně hrající Olympie stále žila. V závěrečných minutách domácí otevřeli obranu a tlačili se do velkého vápna Štitiny. Zkušená obrana hostů ale tlak domácích ustála a po závěrečném hvizdu rozhodčího si odvezla ze hřiště Olympie Bruntál za výhru 1:0 cenné tři body.

Branka: 5. Skotík, sestava Olympie Bruntál: Bláha, Dorňák, Jan Krajčovič, Adam Dluhoš, Maněk, Chudý, Dušan Bezděk (Hendrych), Michal Přikryl (Ševčík), Kaup, Štefela, Cabál, trenér: Jaroslav Kyselý.