Fotbalisté Olympie se chtěli rozloučit se svými příznivci v posledním domácím utkání vítězstvím a od zahájení hry byli aktivnějším týmem. Hosté disponují v letošní sezoně kvalitním týmem a také nechtěli odejet s prázdnou. V utkání se již o nic podstatného nehrálo a oba týmy mohly hrát v klidu. Lépe to vycházelo domácím fotbalistům, kteří se častěji dostávali do střeleckých příležitostí. Jednu z nich využil v polovině první půle Dluhoš a vstřelil vedoucí gól Olympie.

Hostující hráči reagovali zvýšenou iniciativou a dočkali se. Obrana Olympie zahrála ve vlastním pokutovém území nedovoleně a Chuchelná dostala příležitost zahrávat pokutový kop. Gargoš z týmu hostů proměnil a začínalo se znovu. Domácí byli aktivnější a měli i více brankových příležitostí. Do přestávky ale gól nepadl ani na jedné straně.

Svižný fotbal pokračoval i po přestávce. Hosté to zkoušeli, ale bez odezvy. Rozhodující gól vstřelila přece jen Olympia. Domácí Stefanovský podnikl individuální akci, po které předložil míč Horákovi, který nezaváhal a vrátil svému týmu vedení. Olympia chtěla třetím gólem rozhodnout a Chuchelná bojovala o vyrovnání. Střelecky ale vyšly oba týmy naprázdno a po skončení zápasu tak měli více důvodů k radosti hráči Olympie, kteří si připsali vítězství 2:1.

Jarní část I.B třídy zakončí Olympia v sobotu na hřišti Sokola Chomýž.

Olympia Bruntál – Chuchelná 2:1 (1:1)
Branky Olympie: Dluhoš, Horák
Olympia Bruntál: Juračka – Horák, Maněk, Piňos, Jan Krajčovič – Dorňák, Petr Šanda, Bezděk, Stoklasa – Dluhoš, Stefanovský, střídali: Chudý, Cabál, Svrčina. Trenér: Jaroslav Kyselý

Velké Hoštice - Slavoj Bruntál

Fotbalisté Slavoje chtěli vítězstvím na hřišti Velkých Hoštic udržet naději na záchranu I.A třídy. Domácí se v tabulce propadli a také jim šlo o hodně. V utkání byli fotbalisté Slavoje domácím vyrovnaným soupeřem až do závěrečných dvaceti minut, kdy inkasovali první gól ze silně zavánějící ofsajdové pozice. V dalším průběhu se hra hostů rozpadla a další dvě branky uvízly v síti bruntálského mužstva.

Slavoj tak podlehl hladce 0:3 a v příští sezoně bude bojovat v o soutěž níže v I.B třídě.

Velké Hoštice – FC Slavoj Bruntál 3:0 (0:0)
Slavoj Bruntál: Jiří Šulák – Ivo Bačo, Parol, Bridzik, Pánek – Hába, Hoffmann, Bršťák, Jan Šulák – Macrineanu, Píca, střídali: Ondřej Bačo, Ušala. Trenér: Jarolslav Zabloudil