Trenérský tandem Urbaník a Kyselý v utkání na domácím umělém trávníku vyzkoušeli pětici nových hráčů, kteří se mohou stát novými posilami pro jarní část sezony. „Do týdne uvidíme, zda zůstanou. Do dalších zápasů již musíme jít s kádrem, který bude hrát na jaře. Nechceme rozehrávat hráče pro jiné kluby,“ vysvětlil kouč Olympie Kyselý.

Poláci se dostali do vedení již ve 3. minutě po gólu z trestného kopu. Brzká branka však domácí mužstvo nepoložila, naopak Olympia sevřela soupeře do tvrdé defenzivy, a byť si postupně vytvořila několik vyložených šancí, proměnila jedinou po Ševčíkově akci. Otevřené hry bruntálského celku využil polský soupeř v závěru, kdy nadvakrát skóroval po brejku.

Hosté si po utkání pochvalovali rychlou a důraznou hru. „Byla to pro nás výborná konfrontace s českým fotbalem. Naši hráči jsou jak panenky a nejsou zvyklí na tvrdší hru. Jsem rád, že viděli i tuto stránku. Olympia mne moc překvapila a zasloužila si remízu,“ komentoval zápas trenér Glubczyc Sniežek.

Naopak trenéra domácího mužstva Urbaníka mrzely neproměněné šance. „Pokud nebudeme proměňovat šance, tak to bude v soutěži špatné. Je to ale teprve náš druhý zápas a bylo vidět jisté zlepšení. Některým hráčům ale chybí kondička, což musíme dohnat,“ zakončil.

(red, ju)