V prvním poločase hrály fotbalistky Olympie na svém hřišti v Moravskoslezském Kočově proti silnému větru a od úvodních minut musely odolávat tlaku zkušeného hodonínského týmu. Hosté se od úvodních minut tlačili na polovinu Olympie, kde se snažili dostávat do střeleckých příležitostí.

Domácí hráčky ale zodpovědně bránily a vyrážely k nebezpečným protiútokům. Jeden z nich obrana Hodonína ve 22. minutě zápasu nezachytila. Agilní domácí Kubáňová obešla několik protihráček soupeře a ideální přihrávkou do volného prostoru před branku Hodonína vybídla ke skórování Schoberovou, která s klidem obstřelila brankářku hostů.

Hodonín po inkasované brance přidal a jeho hráčky se ještě více tlačily do šestnáctky Olympie. Domácí fotbalistky pokračovaly v bojovném, obětavém výkonu a stále se snažily soupeře zaměstnávat rychlými protiútoky. Rušné a dramatické momenty byly na obou stranách hrací plochy, ale gól do přestávky nepadl.

Od zahájení druhé poloviny zápasu měla výhodu větru v zádech Olympia a také jí využívala. Domácí hráčky si od počátečních minut vytvořily tlak, který vyvrcholil v 53. minutě. Sedláčková vyslala ideální míč za obranu hostů na Jarošovou, ta využila své rychlosti a individuální akci zakončila gólovou střelou z jedenáctimetrové hranice, proti které byla brankářka Hodonína bezmocná.

Fotbalistky Hodonína ale nastoupily do druhých pětačtyřiceti minut s velmi tvrdou hrou a často za hranicí pravidel. Domácí hráčky na to doplácely. V 76. minutě musela Sedláčková dokonce opustit hrací plochu na nosítkách a v příštích zápasech bude pro zraněný kotník svému týmu s největší pravděpodobností scházet. Oboustranně dobrý a dramatický fotbal ale jinak pokračoval.

Olympia držela nadějné dvoubrankové vedení až do 70. minuty. Obrana domácího týmu zapomněla ve svém pokutovém území na hostující nepokrytou Lamáčkovou a ta, po ideálním uvolnění nikým neatakovaná, nedala bezmocné brankářce Olympie možnost zasáhnout.

Hrálo se o hodně a situaci neunášeli hlavně hosté. Po třech udělených žlutých kartách v řadách Hodonína vyloučil rozhodčí v 80. minutě hostům navíc ještě Blahovou za udeření loktem domácí Helekalové. V hektickém závěru utržila žlutou kartu i domácí Kubáňová a trenéry byla raději ze hřiště stáhnuta.

Olympia v závěrečných minutách hájila jednobrankový náskok a podávala, proti o vyrovnání bojujícímu soupeři, srdnatý a obětavý výkon. Odměnou pak, pro celý v utkání výborně hrající domácí tým, po skončení bylo důležité vítězství v poměru 2:1 a postup na třetí příčku v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy žen.

Olympia Bruntál - FC Nesyt Hodonín 2:1 (1:0)
Branky: 22. Schoberová, 53. Jarošová 70. Lamáčková
Olympia Bruntál: Hedvičíková - Kittnerová, Balážová, Šandová, Dorňáková - Jarošová, Fišerová, Kubáňová (69. Krahulcová), Helekalová (81. Plháková) - Sedláčková (76. Maiwaldová), Schoberová. Trenér: Ladislav Švajda mladší, vedoucí: Tomáš Maňák