Mužský celek bruntálské Olympie se po podzimní části řadil k horkým kandidátům na postup, okupoval přední příčky. Na jaře však prohrál pětkrát za sebou a klesl na sedmé místo a jejich bodová ztráta na čelo už je docela značná.

„Vystoupením našich mužů jsme na jaře hodně zklamaní,“ uvedl předseda Olympie Jan Urban a pokračoval: „V týmu není žádný vnitřní problém. Nemáme ani marodku, prostě se nám nedaří. Chybí nám trošička štěstí, což je ve sportu velice důležité.“

Olympia Bruntál se v jarní části soutěže střetla s mužstvy z popředí tabulky I.B třídy. „Hráli jsme se silnými soupeři a většinu zápasů prohráváme o jeden jediný gól. To se musí zlomit. Všichni věříme, že už to přijde teď v sobotu v utkání se Zlatníky,“ věří předseda klubu Jan Urban.

Ženský celek zase dělá všem v Olympii radost. V posledním utkání Moravskoslezské divize se bruntálským děvčatům podařilo těsně porazit největšího soupeře v bitvě o postup do druhé ligy, družstvo Dobratic. Olympia sice od dvacáté minuty prohrávala, ale minutu před poločasem vyrovnala Fišerová, dvě minuty před koncem zápasu pak vítězství zajistila Schoberová.

„Holky nám dělají radost. Jaro začaly velice dobře a zvládly i veledůležité střetnutí s Dobraticemi,“ usmíval se Jan Urban. Předseda hned také doložil, jaká v týmu panuje nálada: „Děvčata vytvořila výbornou partu. Hodně nám pomáhají i hráčky z Krnova. Tým drží při sobě a jedna se bije za druhou. Navíc jejich docházka na trénink je vzorná.

Všichni věříme, že se povezou na vítězné vlně až do konce soutěže a vybojují vytoužený postup,“ uzavřel optimisticky předseda Olympie Bruntál Jan Urban.