Letošní ročník okresního přeboru zakončili minulou sobotu fotbalisté Olympie Bruntál. Poslední utkání letošní sezony sice nevyšlo podle představ a to vinou hostů, kteří museli zápas pro malý počet hráčů po dvaceti minutách nakonec zabalit. I tak to ale na oslavné náladě historického postupu nic neměnilo.

„Již na začátku sezony jsme jasně deklarovali úmysl postoupit. Konečně jsme dobudovali náš areál v Moravskoslezském Kočově, postavili umělku v Bruntále a tím vytvořili základ pro kvalitní přípravu. Potom už nestálo nic v cestě věnovat se plně boji o postup,“ řekl předseda Olympie Bruntál Jan Urban.

Olympia sice měla vprůběhu soutěže potíže, každý se na ní chtěl vytáhnout, nakonec ale svůj cíl splnila. „Krokem postupu bylo vytvořit kvalitní tým. Našim synům, kteří v Olympii vyrostli a hostovali v divizních celcích a opět tam byl o ně zájem, jsme vysvětlili, že musí svému klubu něco vrátit, obětovat se, zůstat doma a pomoci. Kluci to pochopili, a to byl základ prvního úspěchu. Na ně se navázali jejich kamarádi a tím se nám podařilo sestavit
výborný tým,“ vyprávěl Jan Urban.

"Sezona nebyla tak jednoduchá, měli jsme obavy, že přes velké úsilí se to nepodaří. Na všechny kluky začal hned od prvních kol obrovský tlak. Každý se chtěl na Olympii vytáhnout a vždy proti nám nastupoval kompletně složený soupeř bez absenci. Kluci to ale zvládli a patří jim dík," doplnil předseda Olympie Bruntál.

Urbaník: Příchod trenéra Kyselého byl přínosem

Olympii se podařilo doplnit i realizační tým, kde na postu trenéra doplnil Zbyňka Urbaníka Jaroslav Kyselý ze Slavoje Bruntál. „Přístup hráčů jak k tréninku, tak k zápasům bych hodnotil známkou chvalitebný, protože nic není dokonalé. Příchod trenéra Kyselého do našeho mužstva byl obrovským přínosem jak pro jeho bývalou hráčskou kariérou, také i zvládnutí taktické hry našeho mladého mužstva. Pro mne samotného to je další zkušenost. Nechtěl bych vyzdvihovat jednotlivce, protože si myslím, že jsme pro postup do první B třídy udělali všichni maximum. Jak samotní hráči, tak realizační tým a samozřejmě vedení Olympie“ podotkl jeden zkoučů úspěšné Olympie, Zbyněk Urbaník.

Olympia předehrávala poslední zápas a tak pro ni sezona skončila. Všichni hráči mají volno do 13. července, kdy tým začne s přípravami na další sezonu. Další plány také padnou na schůzce realizačního týmu s výborem Olympie Bruntál, kde se dohodne další strategie oddílu.