Sobotní duel měl výkop v jednu hodinu odpoledne a hráči obou mužstev do něj vstoupili s velkým nasazením. Trvalo deset minut, než padla první branka. Marcel Cudrák odcentroval na Libora Dvořák, který posunul balon Davidu Jiřičnému, jenž se na hranici malého vápna nemýlil.

Radost domácích ovšem měla jepičí život. Tomáš Adamovský si za chvíli v soupeřově šestnáctce počínal důrazně a vyrovnal. K vidění byly další velké šance. Po hlavičce Vojtěcha Šustra třeba zazvonila spojnice břevna a tyče.

„Před přestávkou došlo ke dvěma sporným situacím. V jedné jsem byl já a bruntálský stoper Jakub Dohnálek. Vrazil do mě, penalta se dle mého názoru dala pískat. Rozhodčí ale nechali pokračovat. Později jsme šli do přečíslení tří na jednoho, ale byl odpískán nesmyslný faul, což akci zastavilo,“ komentoval záložník Břidličné Marcel Cudrák.

Ve druhém poločase se ukázaly šťastné ruce obou trenérů. Kouč Slavoj Olympie Antonín Mura se nejprve rozhodl dát šanci Stanislavu Lavrovičovi. Ten se mu odvděčil za vloženou důvěru doslova po pár minutách pobytu na hřišti.

Zdeněk Orság dal balon do prostoru, domácí obrana nezachytila Lavrovičův náběh a bývalý fotbalista Slezského FC dostal Bruntál do vedení. Zanedlouho ovšem bylo znovu srovnáno.

Prozíravou volbou kouče Břidličné Romana Štůraly totiž bylo nasazení do hry útočníka Martina Sklenaříka. Na zadní tyči k němu dolétl míč a dvacet minut před koncem se začínalo znovu. Ještě předtím měl obrovskou příležitost na hlavě David Jiřičný, bruntálský brankář Radek Jaška však čaroval. Brankou pak neskončila ani tutovka Zdeňka Orsága.

Když už se možná někteří diváci smiřovali s tím, že utkání dospěje k remíze, odcentroval v šestaosmdesáté minutě Stanislav Lavrovič a krajní bek Richard Zrník zařídil Bruntálu vítězství.

„Z jeho branky mám velkou radost. Zavinil totiž jednu ze standardek, po které Břidličná skórovala. Tímto gólem vše odčinil. Těší mě, že nám vyšlo střídání. Lavrovič totiž dal branku a asistenci,“ komentoval kouč Slavoj Olympie Antonín Mura a ještě připojil několik postřehů:

„Celkově to byla vydřená výhra a vůbec ne lehké utkání. Derby se hrálo v krásné atmosféře, přišlo více než tři sta lidí. Spousta fanoušků dorazilo i z Bruntálu, za což jim patří velký dík.“

Krátké hodnocení poskytl také záložník Marcel Cudrák:

„Hosté byli trošku lepší. Byli více na míči a díky Marku Kyselému dobře kopali standardky. My jsme to zase chtěli urvat ve svůj prospěch bojovností a vysokým nasazením. Celkově to byl kvalitní zápas, který se hrál v pěkné atmosféře. Klukům patří pochvala za jejich výkon.“

Břidličná – SO Bruntál 2:3 (1:1)
Branky: 10. Jiřičný, 67. Sklenařík – 11. Adamovský, 60. Lavrovič, 86. Zrník.
Rozhodčí: Potiorek – Vojkovský, Futerko.
ŽK: Cudrák, Mohyla – L. Kundrátek.
Diváci: 320.

Břidličná: Ludvík Zifčák ml. – Mohyla, Čarnecký, Hoffmann, P. György – Dvořák, Jiřičný, Šulák, Cudrák – Marian Minich ml. (65. Sklenařík), Kučera. Trenér: Roman Štůrala.

Bruntál: Jaška – Zrník, Dohnálek, Hrabovský (58. Lavrovič), Krajčovič – L. Kundrátek, Kyselý, Šustr, Adamovský (90+2. Zatloukal) – Orság (90. Blažek), Češek. Trenér: Antonín Mura.