Výbornou sezonu zakončila žákovská reprezentace Okresního fotbalového svazu Bruntál na republikovém finálovém turnaji v Hluku na Moravě, kde je od postupu do pražského celonárodního finále dělila jediná příčka.

Na hřiště Spartaku Hluk na Moravě se sjelo k dvoudennímu republikovému finálovému klání žáků U 12 sedm vítězů krajů. Reprezentace okresů Ústí nad Orlicí, Vsetín, Hradec Králové, Žďár nad Sázavou, Přerov, Blansko a Bruntál se spolu utkaly systémem každý s každým o tři postupová místa do červnového celonárodního finále v Praze.

Družstvo OFS Bruntál pod vedením Kamila Furika, Petra Kubíka a Jiřího Stanovského v sestavě Daniel Dolanský, Daniel Papadopulos, Tomáš Furik, Filip Köhler, Tomáš Palys, Matěj Papaj, Ondřej Hrabina, Štěpán Flekač, Vilém Nepožitek, Lukáš Pater, Lukáš Vyležík, David Přikryl, Martin Grulich a Adam Cileček vstoupilo do turnaje s odhodláním a hned v prvním zápase se Žďárem nad Sázavou to potvrzovalo.

Po vedoucí brance Köhlera měl OFS Bruntál další možnosti. Ve druhé půli se ale prosadil z ojedinělé, ale pěkné střely soupeř a byla z toho smolná ztráta bodů po remíze 1:1.

Ve druhém utkání měl OFS Bruntál za soupeře favorizovaný Vsetín a i přes bojovný výkon po prohře 0:3 na valašský výběr nestačil. Ve třetím čekal na reprezentaci krnovského a bruntálského regionu silný Přerov. Bruntálští chlapci podali v celém zápase výborný kolektivní výkon a po zásluze si brankami Köhlera a Grulicha zajistili vítězství 2:0.

První turnajový den ukončili hráči OFS Bruntál podvečerní zápasem s Blanskem. Zajímavé a vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách nepoznalo vítěze. Branka Köhlera pak znamenala další remízu 1:1.

Druhý turnajový den zahájil OFS Bruntál zápasem s Hradcem Králové. První polovina utkání patřila výběru okresu Bruntál, který si gólem Flekače zajistil jednobrankový náskok. Druhá půle ale patřila Hradeckým, kteří nakonec dokázali i srovnat na konečných 1:1.

I přes remízu byl OFS Bruntál ve hře o postup do Prahy. V přímém souboji o postup se střetl s týmem Ústí nad Orlicí, který potřeboval vyhrát. Hráči bruntálského výběru vsadili na ofenzívu, ale střelecky se jim nevedlo. Fyzicky vyspělejší soupeř čekal na svou šanci a ve druhém poločase nakonec rozhodl o svém postupu vítězstvím 2:0.

Výběr OFS Bruntál tak obsadil smolné čtvrté nepostupové místo, ale za letošní sezonu a výkony na republikovém finále „Pásmo Východ" se rozhodně stydět nemusí.

„Chtěl bych za letošní sezonu určitě moc pochválit a poděkovat trenérům, kteří obětovali čas, pracovali koncepčně a sestavili výborný tým. Poděkování patří také oddílům za uvolnění hráčů a hlavně všem klukům, kteří prošli okresní reprezentací, ve které jsme se vrátili na minulé pozice. Myslím, že jsme znovu dokázali, kolik máme v našem okresu talentů a kvalitních trenérů.

Nakonec jsme byli blízko ještě většímu úspěchu, ale i tak kluci zaslouží absolutorium," zhodnotil letošní velmi úspěšnou sezonu žáků OFS Bruntál předseda Komise mládeže a vedoucí mužstva Jiří Stanovský.