Celé soutěži vévodí týmy SK Lom Bašista Krnov a SVPP Pivnice Krnov, které se utrhly ostatním a s jedenáctibodovým, respektive desetibodovým náskokem bojují o čelo tabulky.

Půlmistrem populární soutěže se stali fotbalisté SK Lom Bašista Krnov, kteří mají na kontě za osm vítězství a jednu remízu při brankovém poměru 33:12 celkem pětadvacet bodů a jednobodový náskok před obhájcem trofeje SVPP Pivnice Krnov.

Fotbalisté SK Lom tak opět prokazují, že patří ke stálicím krnovského NEAFO a již léta od původního NEAFO stále patří mezi nejlepší týmy této raritní České soutěže. Za dlouhá léta se stejně jako v soutěži NEAFO, tak i v týmu SK Lom, vystřídala celá plejáda kvalitních fotbalistů a i ti dnešní, jako Havlíček, Gramel, Odstrčil a mnozí další patří k nejlepším. To nakonec SK Lom prokazuje i v samotné soutěži, kde vévodí tabulce. Ztrácí pouhý bod.

Jen s jednobodovou ztrátou a velkou snahou na podzim sesadit SK Lom z vedoucí pozice jsou na druhém místě hráči SVPP Pivnice Krnov. Pivnice patří mezi ty mladší týmy, které vstoupily do Ligy NEAFO Senior, ale co se týče výsledků, vše dohnali. V letošním ročníku zatím nasbírali za osm vítězství a jedinou porážku právě od SK Lom při vůbec nejlepším skóre ze všech týmů 46:11 celkem čtyřiadvacet bodů a podzimní souboj mezi oběma soupeři pravděpodobně rozhodně o králi letošního ročníku Ligy NEAFO SENIOR. Kvality týmu dokazují jména jako Gánovský, Hupka, Kopec, Vrba, Ptáček, Tobolák, Bitomský a další, kteří týmem prošli a procházejí.

Pořadí na dalších místech je značně vyrovnané a podzim může ještě hodně změnit. Chvost tabulky zatím patří se třemi body a čtyřbodovou ztrátou na předposlední Karlu Brantice Sokolu Chomýž, na jehož hřišti se celá soutěž díky pochopení a obětavosti chomýžského oddílu a předsedy Jirky Kunyta celých devět ročníků hraje.

Výbor NEAFO SENIOR na čele s předsedou Stanovským je s průběhem první poloviny zatím spokojen a pomalu již chystá jubilejní desátý ročník, který se uskuteční v příštím roce snad také za velké obliby hráčů i diváků.