V dalším utkání krajského přeboru cestovali fotbalisté Břidličné v sobotu na hřiště Háje ve Slezsku a na domácí výhru s Pustou Polomí dokázali navázat velmi dobrým výkonem, který jim přinesl zasloužené vítězství v poměru 3:1 a důležitý plný bodový zisk.

Povzbuzeni důležitým domácím vítězstvím nad Pustou Polomí cestovali fotbalisté Břidličné uplynulou sobotu na hřiště Háje ve Slezsku s ambicemi na bodový zisk. Domácí byli v úvodu prvního poločasu hodně aktivní a hostující defenzíva měla plné ruce práce. Naštěstí pro Břidličnou vázla trápícímu se domácímu týmu koncová fáze. Hosté tak tlak Háje ve Slezsku přežili bez újmy.

Výjimkou bylo nastřelené břevno branky hostů, které ale skóre utkání po dvaceti minutách neměnilo.

Hosté se osmělovali a několikrát zahrozili. Bezbrankový stav ale přetrvával i přes nadějné brankové příležitosti Břidličné až do závěru prvního poločasu. Ve 44. minutě zahráli domácí před svým velkým vápnem nedovoleně a Břidličná zahrávala trestný kop. Ten si připravil Ondruška a vstřelil zaskočenému domácímu týmu důležitý gól do šatny.

Do druhých pětačtyřiceti minut nastoupil domácí kolektiv s velkým úsilím a snahou o vyrovnání. Hostující brankář se nenudil a řešil několik nebezpečných situací před svou brankou. Břidličná hrála zezadu a spoléhala na rychlé protiútoky, kde hrozil zejména nebezpečný Holčák. V 61. minutě byl aktivní útočník Břidličné faulován před pokutovým územím domácích a hosté dostali další možnost zahrávat trestný kop. Míč si opět postavil obávaný střelec Břidličné Ondruška a ani v tomto případě nedal brankáři Háje ve Slezsku možnost zasáhnout.

Hosté vedli dvoubrankovým rozdílem a kráčeli za velice cenným vítězstvím. Domácí fotbalisté se ale nechtěli s pro ně nepříznivým vývojem smířit a snažili se utkání zvrátit. V 61. minutě vyrobil jinak spolehlivý hostující brankář chybu a domácí se po hlavičce jednoho z jejich hráčů vrátili do utkání.

Hosté nechtěli výborně rozehrané utkání ztratit a bojovali o vítězství. Také domácí tým potřeboval bodovat a na hřišti se bojovalo o každý metr hrací plochy.

Rozhodnutí přinesla 82. minuta. Kamil Kocúr vybídl po vydařené útočné akci spoluhráče Holčáka a ten třetím gólem do sítě Háje ve Slezsku rozhodl o osudu zápasu. Závěrečná snaha domácích o zvrat již nic nepřinesla a po závěrečném hvizdu rozhodčího se mohli hosté z Břidličné radovat z druhého vítězství na hřišti soupeře v letošním ročníku krajského přeboru.

„Myslím, že jsme tady vyhráli zaslouženě. Domácí nás v úvodu přitlačili, ale my jsme to přežili a v dalším průběhu měli dostatek brankových možností. Nakonec jsme rozhodli a jsme rádi za důležité body," uvedl po utkání spokojený kouč Břidličné Petr Kostelník.

Háj ve Slezsku - TJ Břidličná 1:3 (0:1)
Branky Břidličné: 44. a 60. Ondruška, 82. Holčák
TJ Břidličná: Ludvík - Zifčák György, Jiřičný, Cálek, Jahoda - Michal Kocúr, Kučera (70. Zítka), Ondruška, Kladniček (60. Jan Zifčák) - Kamil Kocúr, Holčák (88. Jan Kocúr). Trenér: Petr Kostelník, vedoucí: Oldřich Mrhal