Svěřenci trenéra Milana Duhana bilancují na poslední příčce soutěže s pouhými sedmi body a před brzkou zimní přestávkou jsou hlavním kandidátem na sestup.

Bojovnost na zkušeného protivníka nezafungovala

Oslabená Jiskra nastoupila do domácího utkání bez potrestaného kapitána Radima Přecehtěla a v pozměněné sestavě, v níž dostali příležitost mladí hráči. Fotbalistům Hulína patří čtvrté místo v divizní tabulce a své kvality a zkušenost předváděli hned od úvodních minut.

Domácí nahrazovali fotbalové přednosti soupeře bojovností a nasazením. Hned v úvodních deseti minutách bylo horko před oběma brankami. Domácí zahrozili rychlou akcí před hostujícím gólmanem, ale stav utkání se neměnil. Na druhé straně se před brankáře domácích dostal jeden z hostujících hráčů, ale také neuspěl.

Ani těsný výsledek z Valašského Meziříčí rýmařovské hráče nepotěšil. Více čtěte zde.

Horší to bylo pro rýmařovský kolektiv v 16. minutě, kdy byl po útočné akci Hulína poslední u míče Sedlář a otevřel skóre zápasu. Domácí fotbalisté po inkasovaném gólu odpovídali zvýšenou aktivitou a dalšími střeleckými pokusy. Hosté předváděli zkušený, vyzrálý fotbal a využívali každé příležitosti k založení útočné akce.

Hulín tlaku domácích odolal

Do druhé poloviny utkání chtěli nastoupit domácí fotbalisté s cílem stav zápasu vyrovnat. Jenže hráči Hulína vstoupili po přestávce na trávník mnohem šťastněji a už po třech minutách zvýšili své vedení na rozdíl dvou branek zásluhou gólu Měšťáka. Situace rýmařovských fotbalistů se ještě více zkomplikovala a hosté naopak mohli hrát v klidu svou hru.

Hulín nikam nespěchal a v poli hrál technický, kombinační fotbal na řadu přihrávek. Kouč domácích prostřídal a vsadil v závěru zápasu na útok. Domácí fotbalisté zkušeného soupeře nakonec sice dostali pod tlak, ale střelecky se přes zkušenou a vyspělou obranu fotbalistů hostujícího mužstva neprosadili.

Jiskra Rýmařov – Spartak Hulín 0:2 (0:1)
Branky: 16. Sedlář, 47. Měšťák.
Jiskra Rýmařov: Šulák, Hapka, Jiřičný, Martinka, Ivo Krajčovič, Vicenec, Kamil Kocúr, Ondruška, Pospíšil (Jahoda), Hloušek (Večeřa), Petřík (Kováč).
Trenér: Milan Duhan.