Na hřišti Sokola Chomýž byla jedenáctým kolem zakončena první polovina fotbalové soutěže Liga Neafo Senior. Poslední letní kolo přineslo zajímavé a také překvapivé výsledky. Zřejmě jen málokdo čekal debakl týmu FCF Kelta, který v souboji o první místo podlehl opavským Žihadlům vysoko 1:9.

Roli favorita naopak splnili hráči SVPP, kteří se vyhoupli na druhé místo. Překvapivého vítězství dosáhli také fotbalisté českého-polského celku Chomýž-Krapkowice nad favorizovaným Pendolínem. Na chvostu tabulky zůstává po první polovině soutěže Karla Krnov.

Podzimní část soutěže Liga Neafo Senior bude na hřišti Sokola Chomýž zahájena poslední srpnovou neděli.

Minimax Brantice - Karla Krnov 4:5
Branky: Orel, Šupák, Prčík, Samek – Čevela 2, Vlk, Zetek, Schreier.
V zajímavém derby dvou ještě loni spojených mužstev se zrodilo velké překvapení, když fotbalisté Karly dosáhli svého prvního a zaslouženého vítězství v letošním ročníku. Utkání bylo od samého počátku velmi vyrovnané, štěstěna se v závěru obrátila k hostujícímu celku, který uhájil nejtěsnější vítězství. Zápas rozhodl svými dvěma přesnými trefami agilní Čevela.

FCF Kelta - Žihadla Opava 1:9
Branky: Dvořák – Kuznik 2, Kubánek 3, Jochym, V. Cihlář, Fajkus, Baranek.
V utkání se hrálo o vedoucí postavení v tabulce po polovině soutěže a opavští fotbalisté opět přesvědčili o své výborné formě. Žihadla hrála od první minuty pohledný útočný fotbal a svému soupeři uštědřila nečekaně vysoký debakl, po kterém se stala půlmistrem soutěže. Kelta po celý průběh zápasu nenašla na opavský tým recept a zaslouženě prohrála.

Pendolíno Krnov - Chomýž-Krapkowice 2:4
Branky: Ledvoň, Lhoťan – Vaněk 2, Suchý, Mrowiec.
Fotbalisté polsko-českého mužstva prokázali opět vzestup letošní výkonnosti a tentokráte překvapivě porazili favorizovný tým Pendolína.

U Koťasa Horní Benešov - Minimax Brantice 2:5
Branky: Krasula, Ondrušek – Guňka 2, Samek, Ručka, Maléř.
Hráči Minimaxu si napravili reputaci po porážce v dohrávaném utkání od Karly a zápas s Horním Benešovem zvládli velice dobře.Horní Benešov se snažil, na svého soupeře ale tentokrát neměl.

Karla Krnov - SVPP Krnov 0:5
Branky: Škultéty 2, Niessner 2, Kubičík. ŽK: Sojáč z SVPP.
Poslední tým tabulky proti favorizovanému týmu SVPP bojoval, ale na kvalitního soupeře nestačil. SVPP hladce zvítězilo a je průběžně v polovině soutěže druhé.

SK Lom - FC Teva Seniors 7:1
Branky: Varyš 2, Havlíček 2, Šram 2, Gramel – Cirojanis. ŽK: Václavík z Tevy.
O jednoho hráče oslabený celek Tevy na bojovně a důrazně hrajícího soupeře nestačil a odešel vysoko poražen. SK Lom byl pánem situace a to se projevilo také v konečném zúčtování. Po dvou brankách vstřelili Havlíček, Varyš a Šram.