Po roce se do I.B třídy vrátili fotbalisté Úvalna a po úvodní porážce v Jindřichově se poprvé představí na domácím hřišti. Trenér Stanislav Dorňák bude mít tým pohromadě a v sobotu od 16:30 hodin vyběhnou jeho svěřenci proti Viktorii Chlebičov. „Chceme je porazit,“ znělo jednohlasně z kabiny Úvalna.

Prosadit se zpět na špici soutěže, kde v minulých letech hrávali, chtějí fotbalisté Chomýže. Svěřenci kouče Rostislava Lhoťana hostí rovněž v sobotu od 16:30 hodin v okresním derby Slezan Jindřichov. Příznivci se mohou těšit na bojovný fotbal. „Chtěli bychom hrát v letošním ročníku lepší roli, než tomu bylo v loňské sezoně,“ řekl předseda chomýžského Sokola.

Na hřiště soupeře zajíždějí také fotbalisté Krásných Louček. Svěřenci trenéra Pavla Němce mají za sebou úvodní vítězství nad nepříjemným týmem Břidličné. Nyní si pro další body pojedou do Zlatníků. Domácí ale disponují velice silným a fyzicky vyspělým družstvem. „Chtěli bychom zopakovat výsledky minulé sezony, i když nám odešli někteří kvalitní hráči,“ řekl kouč Krásných Louček.

Na domácí půdě se představí i tým Josefa Dorňáka. Břidličná má v kádru jak řadu mladých a talentovaných hráčů, tak zkušené matadory. V neděli od 16:30 hodin nastoupí proti domácímu mužstvu nevyzpytatelný celek Stěbořic. „Chceme samozřejmě uspět a vyhrát. V sezoně chci dávat šanci také mladým, kterých máme v kádru dostatek,“ poznamenal kouč Dorňák, který se po letech vrací k týmu Břidličné.

Nakonec Dolní Moravice hraje na hřišti rezervního oddílu Dolního Benešova v neděli od 16:30 hodin. Trenér František Lipka se svým týmem vyhrál úvodní utkání v Chlebičově a má nahráno. Cíle do nědělního duelu jsou jasné. „Chceme navázat na úspěšnou premiéru v letošní sezoně,“ zaznělo z kabiny Dolní Moravice.