K sobotnímu turnaji starší přípravky se sjelo do Bruntálu to nejlepší, co v této kategorií v okrese působí. Deset týmů bylo rozděleno do dvou skupin, kde bojovaly o postup do semifinále a nasazení do zápasů o konečné pořadí.

Hned od začátku na sebe v obou skupinách upozornily fotbalové naděje z Albrechticka. Skupinu A ovládl Jindřichov a ve skupině B kralovali hráči Města Albrechtic. Do semifinále je doprovodily týmy Jiskry Rýmařov a domácí SO Bruntál. Za branami postupu zůstali Juventus Bruntál a Sokol Vrbno. Srdnatě bojovaly také naděje Břidličné, Zátoru, Horního Benešova a nově se tvořící Široké Nivy.

Turnaj po skončení základní části pokračoval semifinálovými zápasy, ve kterých se střetl SO Bruntál s Jindřichovem a Město Albrechtice s Rýmařovem. V nich viděli diváci dramatické a kvalitní boje až do posledních vteřin a také shodné výsledky 2:2. O finalistech tak rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých prokázali lepší nervy fotbalisté z Jindřichova a albrechtického Avíza.

V boji o deváté místo porazil Horní Benešov snaživou Širokou Nivu 8:0. Sedmou příčku si zajistil po vítězství 4:1 nad Zátorem tým Břidličné. Souboj vyřazených týmů o pátou příčku vyhrál Juventus Bruntál nad Vrbnem 4:1.

O třetí příčku si to rozdali po semifinálových bojích zklamaní hráči Rýmařova v sestavě Jana Batoušková, Filip Vymazal, Filip Maceček, Marcel Mihál, Sebastián Oliš, Vít Novosad, Tomáš Polach a Eathan Pospíšil a SO Bruntál. Spokojenější byli nakonec Bruntálští, kteří si ve složení Adam Bryndáč, Jiří Havlan, Jakub Raab, Jonáš Burik, Matyáš Hanus, Dominik Šuta, Adam Čmiel a Filip Pešat zajistili stejně jako v loňském roce třetí místo výhrou 2:0.

Finále mezi Městem Albrechticemi a Jindřichovem přineslo z obou stran velký boj. Jindřichovští si vytvořili dvoubrankový náskok. Avízo s hráči Jakub Včelný, Ondřej Skotnica, Mikuláše Tkacyk, Lukáš Dlouhý, Tobiáš Moravec, Jakub Přibyla, Matyáš Tarabík, Martin Polák a Matyáš Banyaski se ještě snížením vrátilo do zápasu, ale Slezan třetím gólem kontroval a rozhodl o svém vítězství.

Jindřichovští, kteří na turnaj pod vedením Tomáše a Jiřího Konvičky, poslali mužstvo ve složení Daniel Pšenica, Zdeněk Špirgt, Štěpán Kuneš, Michal Kusenda, Tadeáš Kusenda, Ivan Barkoci, Tomáš Kuneš, Michal Čech a Karolína Konvičková. tak mohou slavit historický zisk titulu halového přeborníka OFS Bruntál.

Nejlepším brankářem se stal Daniel Pšenica z Jindřichova, cenu pro nejlepšího hráče získal Ondřej Skotnica z Města Albrechtic a pohár pro nejlepšího střelce si vystřílel s deseti góly Filip Pešat z FC SO Bruntál.

„Viděli jsme velice pěkný turnaj. Všichni účastníci se tady snažili podávat co nejlepší výkony a nadšeně bojovali ze všech sil. Zaslouží si velkou pochvalu. Dobrá byla i atmosféra, a tak můžeme být spokojeni,"uvedl šéf Komise mládeže OFS Jiří Stanovský.