Derby v kraji, Břidličná hostí Krnov

Největším tahákem víkendu bude sobotní okresní derby krajského přeboru na hřišti Břidličné, kde se představí fotbalisté FK Krnov. Břidličná má na kontě tři plusové body ze dvou utkání venku a v letošním ročníku se poprvé představí v krajském přeboru svým příznivcům.

„Krnovský tým je zkušenější a má svou kvalitu. Budeme bojovat o dobrý výsledek a snažit se nezklamat své příznivce. Trápí nás zranění ofenzivní síly Kučery a jeho start asi nebude ještě možný", uvedl k velmi očekávanému derby, které má začátek v 17.00 hodin, kouč Břidličné Petr Kostelník.

Krnovští přijedou do Břidličné v roli favorita a budou se ji snažit potvrdit. A Krnovští se na střetnutí těší.

„Jasně, že se těšíme. V Břidličné to bude velký svátek. Oni hráli první dvě utkání sezony venku, tak teď se poprvé představí i doma," povídal kouč Krnova Petr Hrdlička a pokračoval: „Počítáme s velkou návštěvou a bouřlivou kulisou. Také proto tam jedeme s respektem."

Krnovu ještě bude chybět vykartovaný Zelník a zraněný Schreier. Do zápasu ještě není připraven Mitura, se svalem laboruje Lalák a k dispozici nebude ani Biskup. „Máme na lavičce podobné typy hráčů, takže sestavu dohromady dáme," usmíval se Hrdlička a dodával: „Určitě chceme přivézt nějaký ten bodík."

Jiskra si chce zachovat stoprocentní úspěšnost

O kousek dál bude ve stejnou dobu bojovat o další plný bodový zisk v soutěži krajského přeboru zatím stoprocentní Rýmařov. Na jeho hřiště přijede Vendryně a také tento souboj dvou týmů, které neztratily ani bod, určitě potáhne. „Chtěli bychom navázat na dva vyhrané zápasy. Věřím, že se nám to podaří", poznamenal trenér Jiskry Milan Furik.

Příznivci budou mít v sobotním programu opravdu z čeho vybírat. Na bruntálském městském stadionu nastoupí v sobotu od 14.00 hodin družstvo žen Olympie Bruntál, které bude hostit ostravský Slovan. „Máme mladý tým a věřím, že navážeme na úvodní vítězství z minulé soboty v Pržnu," povídal k utkání manažer týmu Ladislav Švajda.

Zajímavá utkání přinese v sobotu od 17.00 hodin I. B třída, která nabídne hned dvě okresní derby. Na hřiště nováčka soutěže do Dolní Moravice přijede jindřichovský Slezan a Avízo Město Albrechtice bude bojovat o první letošní body na svém hřišti s mužstvem Úvalna.

Neméně atraktivní utkání nabízí okresní přebor a také třetí třída. V Horním Benešově se představí Světlá Hora a příznivce bude zajímat první domácí vystoupení po sestupu týmu Sokola Chomýž, který hostí Starou Ves.

V neděli si přijdou na své fanoušci Olympie Bruntál, kteří na městském fotbalovém stadionu od 14.30 hodin nastoupí ke svému prvnímu domácímu utkání v soutěži I. A třídy s kvalitním týmem Kobeřic. „Máme v úvodu těžké vylosování, ale ve vyšší soutěži si nevybereme. Nevíme ještě, co nás od neznámých soupeřů čeká," říkal vedoucí Olympie Josef Krajčovič.

I v neděli budou pokračovat okresní soutěže a soutěže mládeže.

Sobota 24. srpna

Krajský přebor muži
Rýmařov - Vendryně (17.00), Břidličná - Krnov (17.00)

Divize ženy
Olympia Bruntál - Slovan Ostrava (14.00, městský stadion Bruntál)

I. B třída muži
Dolní Moravice - Jindřichov (17.00), Město Albrechtice - Úvalno (17.00)

Okresní přebor muži
Horní Benešov - Světlá Hora (17.00), Chomýž - Stará Ves (17.00), Karlovice - Brantice (17.00), Slezské Rudoltice - Nové Heřminovy (17.00), Zátor - Staré Město (17.00), Osoblaha - Lichnov (17.00)

III. třída skupina A muži
Holčovice - Třemešná (17.00), Hošťálkovy - Bohušov (17.00), Rusín - Jindřichov (17.00), Slezské Pavlovice - Liptaň (17.00)

III. třída skupina B muži
Zátor „B" - Ryžoviště (14.15), Dětřichov - Moravskoslezský Kočov (17.00), Velká Štáhle - Široká Niva (17.00), Malá Morávka - Leskovec (17.00), Dvorce - Razová (17.00), Lomnice - Svobodné Heřmanice (17.00), Milotice - Rýmařov „B" (17.00)

Krajský přebor dorost
Olympia Bruntál - Bílovec (12.00 starší a 10.00 mladší)

Krajská soutěž dorost
Město Albrechtice - Studénka (10.00), Rýmařov - Hradec nad Moravicí (14.00), Vrbno - Suchdol (14.45)

Neděle 25. srpna

I. A třída
Olympia Bruntál - Kobeřice (14.30, stadion Bruntál)

Okresní přebor muži
Vrbno - Břidličná „B" (17.00)

III. třída skupina A muži
Město Albrechtice „B" - Vysoká (14.00)

Divize dorost
FK Krnov - Valašské Meziříčí (15.00 mladší a 17.00 starší)

Krajský přebor žáci
Slavoj Bruntál - Havířov (10.00 starší a 11.45 mladší), Město Albrechtice - Jablunkov (10.00 starší a 11.45 mladší)

Liga NEAFO senior zahajuje

Už tuto neděli 25. srpna zahajuje na hřišti Sokola Chomýž 15. kolem podzimní část fotbalové soutěže Liga NEAFO Senior.

Z ní jsou už předehraná dvě kola a do konce letošního 15. ročníku schází jen osm kol. Čelo tabulky je hodně vyrovnané. Ve vedení jsou jen díky lepšímu poměru branek proti Sokolu Chomýž a FCF Kelta Krnov fotbalisté mužstva KS Krapkowice-Bruntál. Čtvrtý Horní Benešov ztrácí na vedoucí čtveřici už čtyři body.

Na podzim se tak v populární soutěži čeká tuhý boj o konečného vítěze.

Program 14. kola v neděli 25. srpna:
9.30 FCF Kelta - Třemešná
10.45 SK Lom - Krapkowice-Bruntál
12.00 Chomýž - Břidličná
13.15 Jiskra - FK Steel
14.30 Karla - Horní Benešov