Po víkendovém patnáctém kole se fotbalový krajský přebor uložil k zimnímu spánku. Starosti přes zimní přestávku budou mít fotbalisté Slavoje Bruntál, kteří po nedělním posledním utkání přezimují na posledním místě v tabulce. „Chtěli v posledním utkání alespoň bod. Byli jsme k němu blízko, ale nevyšlo to,“ řekl kouč Slavoje Jaroslav Zabloudil.

Bruntálští fotbalisté sehráli poslední utkání před necelou stovkou svých příznivců na svém hřišti proti zkušenému týmu, Lokomotivě Petrovice. Hosté od úvodu prokazovali přednosti v technice a kombinaci. „Věděli jsme, že je soupeř kvalitní a chtěli jsme čelit hlavně bojovností a jednoduchostí,“ pokračoval trenér Slavoje. V prvním poločase to také fotbalistům Slavoje Bruntál vycházelo. Hosté sice byli častěji u míče, ale neprosazovali se. Ve dvacáté minutě navíc Hoffmann z týmu Slavoje vstřelil krásnou brankou přímo z voleje a domácí překvapivě vedli.

Hosté zvýšili obrátky, ale proti obětavě a bojovně hrajícím domácím hráčům to neměli jednoduché. V závěru poločasu jim ale pomohli domácí sami. Ve středu hřiště ztratili zbytečně míč a Petrovice z rychlé akce vyrovnali.

Naděje stále žije

Ve druhém poločase byli od zahájení hosté lepším týmem. Slavoji čelil bojovností a v ofenzívě nebyl příliš nebezpečný. Šance tak byly k viděni převážně před brankářem domácího týmu. Hosté je ale neproměňovali, a tak přijatelný stav pro domácí přetrvával. Necelých deset minut před koncem se domácí zlobili na rozhodčího. Ten pustil souboj nedůrazného domácího brankáře s útočníkem hostů, který následně vstřelil do sítě Bruntálu rozhodující gól.

Domácí fotbalisté se v samém závěru zlepšili a zatlačili svého soupeře do jeho šestnáctky. Slavoj měl i šance, ale zůstalo jen při nich. Hosté těsné vedení dotáhli až do konce a Slavoj po porážce zůstává na osmi bodech po podzimu a posledním místě v tabulce krajského přeboru. Odstupy na další týmy před sebou ale nemá bruntálský tým velké a na jaře není určitě bez naděje na udržení.

„Je to škoda. Myslíme si, že před brankou hostů byl faul na našeho brankáře. Sudí jej nezapískal a to rozhodlo. Přes zimu určitě posílíme a pro udržení uděláme vše,“ zakončil vedoucí Slavoje.