Myslíte si, že si krnovský fotbal zaslouží nový trávník a bohaté dotace? Tak zněla otázka na internetové diskuzi Deníku. Jinak klidné virtuální vody rozčeřila řada příspěvků diskutujících, kteří během uplynulého týdne zanechali necelých pět desítek komentářů se svými názory. Zatímco většina námi vyzpovídaných sportovců vyjádřila své rozpaky nad podporou fotbalového klubu, na internetovém poli převládali spíše zastánci stavby nového hřiště. Naopak v internetové anketě, jež byla ukončena včera v pravé poledne, o pouhých pět hlasů převažuje negativní postoj k umělému trávníku.

„Kolik lidí hřiště využije? Nejde o to, jakou ligu kdo hraje. Ale o to, kolik město vrazí do jeho pravidelné údržby,“ napsal jeden z diskutujících. „Druhou věcí je, kolik bude stát pronájem a kam z něj půjdou peníze. A jestli bude mít možnost hřiště využít třeba i široká veřejnost a ne jen registrovaní fotbalisté,“ doplnil další.

„Fotbalový stadion měl být opraven již dříve, mnohem dříve. Kdyby město nedělalo zbytečné investice jako lanové centrum v domu dětí, mohly být peníze použity na opravu fotbalového hřiště,“ uvedl jiný uživatel. Drtivá většina diskutujících reagovala pod falešnými zkratkami, nebo se nepodepsala vůbec.

Škvára nevyhovuje

„Dobré je, že na mezinárodním turnaji se hráči rozcvičovali na škváře z dob, kdy hrál ještě můj děda. Vzpamatujte se, to chcete hrát na rudě z dob komunismu?“ ptal se další diskutující.

Nechybělo také pranýřování sportovců. Někteří bez okolků a zaujetí vyjádřili svůj spíše negativní postoj k podpoře krnovského fotbalu. „Měl by pan Stanovský úspěch, kdyby jezdil v trabantu? Pan Ocásek, kdyby jezdil na skládačce? A nebo basketbalisté, kdyby hráli na betonu?“ padlo v komentářích.

„Překvapuje mě názor Zbyňka Ocáska, kterého jsem si vždy vážil a Lukáše Harnola, který, ač už několik let plave za pražský oddíl, žebrá po městu Krnov peníze na svou přípravu,“ pokračoval v kritice další z diskutujících.

Závěr internetové diskuze se stočil ke srovnávání florbalu s fotbalem. „A florbalisté, kteří hrají soutěž na ještě nižší úrovni, než je fotbalový krajský přebor, si novou halu zaslouží? Florbalisté, jejichž dorostenecký tým nezískal za celou sezonu ani bod?“ kritizoval jeden z uživatelů.

„Na rozdíl od fotbalistů, kteří mohou trénovat techniku a kombinace na regulérním hřišti, na kterém hrají domácí zápasy, musí florbalisté trénovat na malém hřišti a na své domácí zápasy dojíždět do Bílovce,“ hájil se dotčený diskutující.

Názor trenéra krnovských forbalistů si můžete přečíst ZDE.

Zaznělo také v online diskuzi

- Brečíte na špatném hrobě, tady se peníze nerozdělují. Každý sport potřebuje svoje, ale hlavně potřebuje peníze.
- O co se zde snažíte, to je mlácení slámy, nikoliv věcná diskuze.
- Když se třeba rozhoduje, jestli se získají peníze na trávník pro fotbalisty, na hokejový stánek nebo na víceúčelovou halu, není asi prioritní to, co je pro sport nejlepší, ale to, jestli zrovna pár vyvolených touží po nové vile u Cvilína nebo jestli se spokojí jen s luxusním BMW.
- Podmínky pro sportování v malém městě jsou opravdu žalostné.
- Místo toho, aby nagelovaní a namachrovaní páni krnovští fotbalisté chodili po zábavách a dělali bordel, tak mohli mít dávno místo škváry navezenou hlínu z výkopů staveb u Hypernovy a na ní nasazenou obyčejnou trávu.

Těsný výsledek měla internetová anketa na téma: Myslíte si, že si krnovský fotbal zaslouží nový trávník?

Zaslouží si krnovský fotbal nový trávník.