„Důležité jsou pro nás body, a ne fotbalová krása, potřebujeme postoupit,“ řekl po utkání trenér Josef Mazura. „Jak se říká, poslední krok bývá vždy nejtěžší, a to je i náš případ,“ poznamenal kouč Opavy Josef Mazura. „Dnes jsme si nevytvořili vážnější šanci, podařilo se nám ale dát gól, který byl nakonec tříbodový.

Nevím, z jakého důvodu, ale najednou se nedokážeme orientovat ve vápně, balony nám odskakují,“ kroutil hlavou trenér Slezského FC Opava. „Nemáme dobrou sérii, nehrajeme špatně, ale nesbíráme body,“ řekl trenér Hulína Josef Pospíšil. „Máme i smůlu, což bylo vidět dnes, kdy jsme dostali gól po nepovedené střele.

Opavě jsme byli téměř po celé utkání vyrovnaným soupeřem a prakticky jsme ji nepustili do žádné vyložené šance,“ dodal Pospíšil. Rozruch přinesl ještě závěr zápasu, kdy sudí neuznali Hulínu vyrovnávací branku. „Jasný faul, míč jsem jasně držel, soupeřův hráč do mě zajel,“ měl jasno brankář Opavy Otakar Novák.

Zadrhl se Frýdek-Místek. V neděli prohrál na hřišti zlínského béčka 3:1, navíc dohrával bez vyloučeného Hrdličky v deseti. Ve Stovkách nyní hlavně řeší, kdo po sezoně nahradí Oldřicha Machalu, který odchází do HFK Olomouc. Ve fotbalových kuloárech se skloňují nejčastěji jména Aloise Grussmanna, Karla Orla, Petra Samca a Milana Duhana.

Druhý z favoritů soutěže HFK Olomouc si hladce poradil doma s Uničovem. V poločase nebylo co řešit, Uličného chlapci vedli 4:0. „Byla to od nás výborná hra a pěkné góly, které byly po hezkých kombinacích. Hráči to tam uklidili, jak se říká, až do kuchyně, takže to se hodně líbilo a hráče za to musím pochválit,“ prohlásil domácí stratég Petr Uličný.

Po přestávce už tým z předměstí Olomouce branku nepřidal. „Ve druhém poločase chtěl soupeř snížit, a i když se mu to podařilo, tak jsme měli hru pevně ve svých rukou,“ řekl ke druhému dějství spokojený Uličný, který chválil hru celého týmu i myšlenky a předfinální přihrávky nejlepšího muže zápasu Ondřeje Čtvrtníčka.