Už po pětatřiceti minutách se začalo z tribun ozývat skandování: „Budíček, budíček.“ To už Opavští prohrávali po standardce Hanáků 0:1, kdy po zkráceném rohu a centru Dadáka hlavičkoval přesně Polák. „Věděli jsme, že Olomouc takhle standardky zahrává, a stejně jsme ji nedokázali ubránit,“ zlobil se trenér Opavy Josef Mazura.

„Zaslouženě jsme šli do vedení. Opavu jsme prakticky první poločas k ničemu nepustili, hrála zakřiknutě,“ poznamenal stratég z Hané Petr Uličný. Slezanům nic nešlo. Do 41. minuty nevystřelili na branku. „Soupeř byl agresivnější, my jsme si nechali vnutit jeho styl hry, nepodrželi jsme balon,“ shrnul zklamaně Mazura.

Ve druhém poločase se Opava přece jen do hry trochu dostala. Hned na začátku měl vyrovnání na hlavě Chmelíček, jenomže stejně jako Klesnil neuspěl. Na druhé straně obdobně dopadl Korčián. „Opava mě dnes, stejně jako před týdnem, nepřesvědčila. Má ale stále osmibodový náskok, nás může jenom mrzet, že jsme nezvládli zápas na Sigmě. Musíme se rvát dál, naděje žije, do konce soutěže chybí, tuším, osm kol a věřím, že Opava ještě někde klopýtne,“ žije v naději Petr Uličný.

Naopak Josef Mazura má starosti. „Asi to, co jsme předváděli na podzim, bylo naše maximum. Musíme se zvednout, protože s takovými výkony do druhé ligy těžko postoupíme,“ zlobil se domácí trenér. Jediným pozitivem byl fakt, že po devíti měsících nucené zdravotní pauzy nastoupil v závěru Lumír Sedláček. „Těšil jsem se jako malý kluk, ale výsledek mi radost pokazil,“ mávl rukou Sedláček.

Frýdečtí Valcíři se pomalu vyhrabávají ze špatného vstupu do soutěže. V sobotním dopoledni si Machalova eskadra poradila s nevyzpytatelnou Břeclaví, kterou po gólech Biolka a Soukupa porazila 2:0. „Utkání jsme zvládli jak výsledkově, tak herně,“ konstatoval domácí trenér Oldřich Machala. „Byli jsme trpěliví a za celé utkání jsme nedovolili soupeři si vypracovat čistou gólovou šanci,“ podotkl trenér Valcířů.

Špatný vstup do jarní části soutěže je zapomenut. „Děláme pro to všechno, až se nám vrátí všichni zranění, budeme ještě silnější,“ podotkl Machala.