Rýmařov kosí v úvodu sezóny velká marodka. Kromě dlouhodobě zraněného Navrátila do zápasu nemohli kvůli větším či menším problémům nastoupit Dostál, Kršek a D. Furik, kteří zápas sledovali pouze z tribuny. Do hry nezasáhl ani Jeřábek. Jen na lavičce byl Kolísek. Trenér Furik tak musel improvizovat. Ve stoperské dvojici se vedle Kneifela postavil Palys. Na pravém kraji obrany se v 1. poločase pohyboval Kocúr. S Čiklem v útoku pak byl dorostenec Marek.

Jiskra zahájila zápas ze zatažené obrany a vyčkávala s čím vytasí favorit. Také Hlučín se nikam příliš nehnal a tak úvodní čtvrthodina byla bez větších šancí na obou stranách. Slezané měli optickou převahu, ovšem dostávali se pouze po šestnáctku Rýmařova.

Krnov - Vítkovice 4:0 (2:0)

Skóre zápasu otevřeli hosté ve 25. minutě, kdy dalekonosná střela Kovaly zaplavala k pravé tyči Vilímkovy brány. Po půlhodině hry pálil z hranice šestnáctky Kovala, ale přestřelil. Tři minuty na to se ve vápně individuálně prosadil Ptáček, jehož střelu z úhlu Vilímek hokejově vyrazil. Rýmařovský gólman byl nadále v permanenci a po následném rohu musel proti střele Holzera z voleje.

Jiskra začala hrozit v závěrečné desetiminutovce první půle. Nejprve z rychlého protiútoku Marek přihrávkou vyslal do nájezdu Tihelku, který ze stoprocentní šance těsně minul šibenici hlučínské brány. Pět minut před přestávkou Tihelka hlavičkoval a Kolenko musel proti míči hbitě zasáhnout. Ve 43. minutě hlavičkoval Kneifel, ale i on bránu těsně minul.

Trable Rýmařova pokračovaly a do druhé půle nastoupil místo lehce zraněného Vilímka do brány Nakládal. Do hry šel také další dorostenec Zapletal, který teprve o víkendu debutoval proti Všechovicím v mužské kategorii.

Hlučín zahájil druhou půli náporem ve snaze zápas co nejdříve rozhodnout. Obrana Jiskry ale dlouho Slezany nepouštěla do šancí. Až v 55. minutě vypálil tvrdou ránu střídající Moučka, ale Nakládal si s tímto pokusem poradil.

Po hodině hry Jiskra zahrozila po spolupráci tria Furiků, kteří v tu chvíli byli na hřišti. Zkušení Michal a Jiří dobrým presinkem vybojovali míč pro Tomáše, která si míč navedl na střelu, v dobré pozici ale trefil pouze boční síť.

Hostům se přece jen podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V 61. minutě vyslal na bránu Jiskry přízemní střelu Buchvaldek, jehož rána šla k pravé tyči a Nakládal se proti ní natahoval marně. Jen o pár minut později dostali hráči Hlučína příliš mnoho volného prostoru a na 3:0 zvýšil Moučka. Dva slepené góly definitivně Jiskru srazily. Jen o chvíli později musel Nakládal vytáhnout nad břevno tvrdou střelu Smékala. Tentýž hráč se gólu dostal v 75. minutě, kdy střelou překonal gólmana Jiskry – 4:0 pro Hlučín a zápas se již pouze dohrával.

Trenér Furik tak alespoň do hry nasadil další dorostence, kteří dostali příležitost vyzkoušet si dospělý fotbal. Na plac se dostali Jakub Gorčík a také Alexej Novotný, který do Rýmařova v létě přestoupil z Krnova, aby se připojil k dorostenecké devatenáctce. Jiskra tak podlehla Hlučínu 0:4 a s MOL Cupem se rozloučila.

SK Jiskra Rýmařov – FC Hlučín 0:4 (0:1)
Branky: 26. Kovala, 62. Buchvaldek, 67. Moučka, 73. Smékal. Rozhodčí: Slabý – Brázdil, Doležal. ŽK: bez karet. Diváků: 270.

Jiskra: Vilímek (46. Nakládal) – J. Kocúr (46. Zapletal), Kneifel, Palys, Hleba – Tihelka (57. T. Furik), M. Furik, J. Furik (68. Gorčík), Křepelka – Marek (62. Novotný), Čikl. Trenér: Milan Furik.
Hlučín: Kolenko – Holzer, Praus, Kolaska - Wala, Mládek (46. Smékal), Kovala (56. Buchvaldek), Kobza, Kania (46. Moučka) - Levčík (62. Tomšů), Ptáček. Trenéři: Ondřej Smetana, Filip Smékal.