Tým trenéra Ivo Bučka a vedoucího Michala Bartesky je po podzimní části na druhém místě se ziskem jedenatřiceti bodů a poměru branek 54:19. Bruntálský kolektiv ztrácí na vedoucí Bílovec pouhé dva body a na jaře bude útočit na prvenství v soutěži. Většinu hráčů družstva připravuje trenér Ivo Buček již od kategorie přípravek.

Nadějný tým ještě pod názvem FC Slavoj Bruntál prošel celou žákovskou kategorií a v loňské sezoně se na rozloženou stal jasným vítězem krajské soutěže starších žáků a postoupil právem do krajského přeboru. Po skončení loňské sezony došlo v Bruntále ke spojení mládežnických mužstev FC Slavoj Bruntál a Olympia Bruntál.

Žáci obou oddílů přešli pod FC Slavoj Bruntál a dorostenci naopak opačným směrem pod Olympii Bruntál. Ivo Buček a Michal Barteska tak mohli svůj tým pro první sezonu mezi dorostenci doplnit o hráče Olympie. Realizačnímu týmu se podařilo sestavit velice kvalitní mužstvo, které od prvních kol ukazovalo svou sílu i mezi dorostenci, kteří jsou většinou o rok věkově starší.

Podzimní bilance deset vítězství, jedna remíza a jen jediná porážka od Frýdlantu nad Ostravicí v posledním kole je pro mladý a perspektivní kolektiv, jehož kostru tvoří Ondřej Kubes, Lukáš Žiga, Jakub Blažek, Samuel Barteska, Jan Savický, Vlastimil Skopalík, Jan Žatka, Daniel Humpula, Martin Ondrušek, Bronislav Ondrušek, Josef Krajčovič, Jakub Svoboda, Jiří Škodák, Erik Kotlár a Lukáš Harkabus, opravdu výtečná.

Svěřenci Ivo Bučka jsou ve stálé činnosti. Po skončení podzimu trénuje mužstvo v hale a po novém roce má za sebou již první halový turnaj O přeborníka OFS Bruntál v halové kopané mladšího dorostu pro rok 2014 a zároveň o Pohár předsedy VV MS KFS, kde se hrálo o dvě postupová místa do krajského semifinále. Olympia měla turnaj rozehraný na vítězství, ale nakonec se musela sklonit před Avízem Město Albrechtice. Konečná druhá příčka ale nakonec Olympii na postup stačila.

O další úspěch budou bruntálští mladší dorostenci bojovat 23. ledna v opavské víceúčelové sportovní hale na krajském semifinále, kde bude mít protivníky v nejlepších dvou týmech okresu Opava a Nový Jičín. V únoru, pokud to počasí dovolí, by chtěli trenéři přejít s týmem ven a využívat k zimní přípravě umělé trávy.

„Budeme se poctivě připravovat na jarní část krajského přeboru a chceme skončit v tabulce co nejvýše. Věřím, že kluci vydrží a do jara vstoupíme stejně dobře, jako na podzim," dodává závěrem trenér Olympie Bruntál Ivo Buček.