Hrálo se v šesti hráčích v poli a brankářem na třikrát dvacet minut. „Když jsme viděli hlouček hráčů soupeře, který měl tři kompletní šestky, moc růžově jsme to neviděli. Našich kluků bylo jen deset," pousmála se jedna z maminek krnovských fotbalových nadějí Andrea Šírová.

Ostravští začali zápas velice aktivně, zatlačili Krnov k jejich brance a po trochu šťastné trefě vedli od šesté minuty 1:0. Jenže v polovině první třetiny vyrovnal Petr Hrdlička a do šaten se šlo za stavu 1:1. „Nevíme, co klukům říkal trenér o přestávce, ale kluci byli jako vyměnění," povídala Andrea Šírová. Krnováci začali svého protivníka přehrávat. Baník se dostal jen k několika střelám, které bezpečně pochytal gólman Vojtěch Šír. Dokonce zlikvidoval i pokutový kop. A ke slovu se opět přihlásil střelec Petr Hrdlička. Postupně dalšími třemi brankami navýšil vedení Krnova po druhé třetině na 4:1.

Do poslední části naběhli krnovští mladíci znovu s obrovským nasazením a chutí do hry. V páté minutě zvyšoval Daniel Michálek už na 5:1 pro hosty.

„My už jsme se s ostatními rodiči pomalu tetelili radostí, že by to mohlo vyjít a naši kluci odjedou s vítězstvím," popisovala pocity maminka Šírová. V posledních čtyřech minutách padly ještě čtyři branky, ale jen jedna do sítě Krnova. Naopak Krnovští hráli až do konce a Zdeněk Říha, opět Daniel Michálek a Ondřej Psotka, ten v poslední minutě, navýšili výsledné skóre až na 8:2.

Krnovští hráči byli Baníku více než rovnocenným soupeřem, jeho hráče předčili v osobních soubojích a předváděli lepší kolektivní výkon. „Sice jsme byli všichni promrzlí, ale hřálo nás, že kluky fotbal opravdu baví a dokáží do něj dát všechno a pomalu se zúročují hodiny tréninků, které jim trenéři věnují. A opět se potvrzuje, že má smysl, aby se věnovali nějakému sportu," dodala radostně Andrea Šírová.

FC Baník Ostrava - FK Krnov 2:8 (1:1, 0:3, 1:4)
Branky Krnova: Hrdlička 4, Michálek 2, Říha, Psotka
FK Krnov: Vojtěch Šír - Filip Zouhar, Kryštof Horáček, Zdeněk Říha, Ondřej Psotka, Robin Vojtěšek, Tomáš Kolbasa, Bronislava Hofmanová, Petr Hrdlička, Daniel Michálek

-hab, šír-