Od úvodních minut se hrálo za vytrvalého deště, ale domácím to příliš nevadilo, byli aktivnější a měli více ze hry. Novojičínští ale prokazovali, že obrana by měla být jejich silnou stránkou. Také proto se většinu času míč pohyboval ve středu hřiště.

Bruntálští však nepanikařili a trpělivě dobývali branku soupeře. A v osmnácté minutě se jejich trpělivost vyplatila. Po centru Zapletala otevřel skóre Rajs, 1:0. Jenže radost netrvala ani tři minuty a bylo vyrovnáno. Nový Jičín využil chyby domácích a vstřelil svou první branku. Až později se ukázalo, že to byla také poslední hostující oslava v zápase.

Bruntálskými mladíky to nijak neotřáslo a pokračovali v dobrém výkonu. V pětadvacáté minutě se opět projevil instinkt kanonýra Rajse, který vrátil svému celku vedení. A hned o čtyři minuty později se prosadil bruntálský kapitán Pawlita, 3:1.

Po přestávce už hrál Bruntál v naprostém klidu a hra se odvíjela prakticky jen před jednou brankou. Ve čtyřicáté sedmé minutě zvýšil vedení krásnou střelou Unverdorben. Domácí si utkání vysloveně užívali a přidali ještě další tři zásahy. V padesáté osmé minutě skóroval střelou z dálky Duhajský a podobně se čtyři minuty po svém spoluhráči trefil i Sekanina.

Konečnou podobu výsledku dal Rajs. Nejprve Zatloukal neproměnil penaltu, ale právě Rajs se dostal nejdříve k odraženému míči a uzavřel svůj hattrick. Bruntál tak porazil Nový Jičín poměrem 7:1.

SO Bruntál - Nový Jičín 7:1 (3:1)
Branky: Rajs 3x, Pawlita, Duhajský, Unverdorben, Sekanina
Bruntál: Flekač, Svoboda, Ujfaluši, Rožnovský, Zatloukal, Pawlita, Zapletal, Unverdorben, Budi, Hanák, Rajs, Sekanina, Duhajský, Ďurika. Trenéři: Hanák, Zatloukal