„Zatím mi letos padá, ale důležité je, že šlape celý tým. Vedení v zimě jasně řeklo, že chce postup, věřím, že se nám ho podaří vykopat,“ řekl Miroslav Šupák. Osobně prožívá hodě vydařený podzim. „Nepamatuji si, kdy mi to tak padalo. Tolik gólů za půl sezony se mi podařilo vstřelit snad jen v žákovských kategoriích,“ loví v paměti čtyřiatřicetiletý útočník.

Krnov B - Hlavnice 2:2. Foto: Marek Koraba
Podívejte se: Béčko Krnova bralo s Hlavnicí jen bod

Antonín Mura, manažer a trenér sestavil v Městě Albrechticích pro letošní sezonu velmi zkušený tým. Důkazem toho jsou Zbyněk Pospěch, Zdeněk Partyš a Milan Machalický, kteří v minulosti kopali i ligu. „Máme velkou kvalitu. V útoku hraji se Zbyňou Pospěchem a je to radost. Je to stále velký fotbalista. Společně s Alexem Klepáčkem, mi připravili většinu mých gólů,“ chválí své spoluhráče.

Nejpovedenější zápas zatím odehrál proti Vítkovu, který jeho tým porazil 4:2. „Hráli jsme ve Vítkově, tohle utkání mi sedlo,“ vzpomíná. Do statistik si připsal i jeden hattrick, a to proti Velkým Hošticím. Na kontě má Miroslav Šupák zatím patnáct branek. Cíle si ale nedává. „Uvidím, jaké číslo budu mít na konci, hlavně ať postoupíme,“ zvedl prst.

U Šupáků mají fotbal v genech. Hrával ho otec, hraje ho i starší brácha Tomáš, který momentálně střílí góly za Jakartovice. „Brácha je daleko slavnější, kopal i vyšší soutěže a pravidelně střílel a stále střílí góly,“ pousmál se mladší sourozenec. „Hrávali jsme spolu jako malí, pak v Zátoru, věřím, že se ještě v jednom dresu na konci kariéry potkáme,“ přeje si autor patnácti podzimních branek.

Miroslav Šupák prošel krnovskou a Opavskou mládeži. V barvách Slezského FC si zahrál také žákovskou ligu. Oblékal také dresy Brantic, Zátoru nebo Břidličné. Za Kovohutě si vyzkoušel i krajský přebor.

Do Města Albrechtic si ho vytáhl Antonín Mura ze Zátoru, který hraje okresní trojku na Bruntálsku. „Pamatuje si mě z dob, kdy jsem hrával za Město Albrechtice, kam chodil koukat na zápasy, Asi jsem ho zaujal,“ míní Miroslav Šupák. Na otázku, zda pokukuje ještě po vyšší soutěži, odpověděl: „Nejvýše jsem hrával krajský přebor za Břidličnou. Teď chceme postoupit s Městem Albrechtice, pokud se nám to podaří, tak uvidím, zda mě bude trenér chtít i pro I. A třídu.“