V současné době ale plní své pracovní povinnosti v druholigovém belgickém týmu Eupen. „Trénoval jsem s prvním týmem a pak i s koučem brankářů. Brémy na mě udělaly dojem,“ svěřil se Deníku Radek Petr. „Zázemí v klubu je lepší než třeba v Parmě,“ dodal.

Zatím se byl v německém velkoklubu ukázat, o jeho případném příchodu se bude jednat v lednu. „Oběma gólmanům Brém končí v zimě smlouva, pokud jeden z nich skončí, pak by existovala možnost, že by ukázali na mě,“ řekl mladý brankář. Radka Petra přivedl do Opavy kouč Vilém Axmann. „Bylo to za ukrajinských majitelů. Dostali jsme na Radka tip, chytal tehdy dorosteneckou divizi v Krnově,“ vzpomíná Axmann.

„V brance nijak moc nevyčníval, byl ale hodně pracovitý,“ podotkl Axmann. Z Opavy se mladý brankář stěhoval do ostravského Baníku, a poté co mu vyšlo mistrovství světa dvacítek, zamířil do italské Parmy, tam se ovšem neprosadil, a tak zakotvil v Belgii. S Eupenem postoupil do nejvyšší soutěže, ale jeho tým po roce sestoupil.

„V Eupenu došlo v létě k velkým změnám, přišel nový majitel a také se omladil kádr. Naším cílem je postup zpět do nejvyšší soutěže,“ řekl k současnému angažmá Radek Petr.