Svěřenci známého kouče Radoslava Látala po vydařeném úvodu sezony klesli do spodních pater soutěže. Postupové ambice do Gamgrinus ligy se s nástupem podzimu vypařily jako pára nad hrncem. To krnovský odchovanec drží Opavu nad sestupovými melčinami.

Je členem základní sestavy a co je hlavní, dává branky. Za podzim jich nastřílel už pět, což z něj dělá nejnebezpečnějšího snajpra žlutomodrých. Zatím poslední přesný zásah si připsal v utkání s donedávna ještě třetím Sokolovem.

„Můj osobní výkon nechci příliš komentovat, od toho jsou tady druzí. Ale jsem rád, že se mi podařilo opět vstřelit branku, která mi pomůže do dalších zápasů,“ vyprávěl spokojený dvacetiletý útočník, jenž s fotbalem začínal v Krnově.

Vyrovnávacím gólem Halaška probral Opavu z předčasného zimního spánku. To když se po deseti minutách hry prosmýkl mezi hostujícími obránci, převzal přihrávku a střelou kolem vybíhajícího gólmana vykouzlil úsměv na tváři kouče Radoslava Látala.

Vícemistr evropského šampionátu se dočkal premiérového vítězství na trenérské lavičce Slezanů až ve třetím zápase po příchodu z třetiligového Frýdku Místku. Byť Opavští pod vedením Jiřího Nečka v loňské sezoně do posledního kola hráli o postup do nejvyšší domácí soutěže, bývalý krnovský fotbalista si Látalovu akvizici pochvaluje.

Látala si pochvaluje

„Příchod trenéra Radoslava Látala přinesl do kabiny nový náboj, takže jsme změnu uvítali,“ vysvětlil Halaška. „Já osobně s ním vycházím velice dobře, takže jsem rád, že mě trénuje takový člověk, jako je pan Látal,“ doplnil. Paradox Halaškovy podzimní sezony bilancuje postavení opavského celku v druholigové tabulce.

Jeden ze žhavých kandidátů na postup do Gambrinus ligy momentálně tápe na dvanáctém místě. A to jej ještě v minulém kole dělil pouhý bod od sestupové příčky. Až vydřené domácí vítězství 3:2 nad Sokolovem symbolizuje blýskání se na lepší časy.

„Z našeho postavení v tabulce nejsme příliš naděšni, ale doufám, že nás sobotní výhra nakopla k lepším výsledkům než doposud,“ věří mladá opora žlutomodrých. „Mám obrovskou radost z toho, že se nám konečně podařilo protrhnout smolnou bilanci zápasů bez vítězství,“ připomněl ještě černou sérii, během níž Opava padala do podpalubí druhé ligy.

Milan Halaška se v současnosti soustředí především na závěr podzimní sezony. Slezané před sebou mají ještě tři zápasy, které je mohou katapultovat zpět na kapitánský můstek soutěže. Nebo minimálně na palubu druholigového korábu.

„Sobotní zápas nám ukázal, že máme na to, abychom se pohybovali ve vyšších patrech tabulky a ne tam, kde se momentálně ocitáme,“ pokračoval krnovský odchovanec. „Věřím, že teď půjdeme výkonnostně hodně nahoru a popereme se o ty nejvyšší příčky,“ uzavřel.