O podobný zázrak se pokusili i v úterý doma proti lídrovi druhé ligy, týmu Karviné. I když v první půli byli domácí daleko lepší než favorit a vytvořili si šance, gól nedali. Po přestávce už docházely síly a Karviná toho využila a nastřílela tři branky.

I přes prohru a vyřazení byl kouč Rýmařova Milan Furik na své hráče hrdý a s jejich výkonem spokojený. Navíc se mu podařilo sestavu i vhodně doplnit, takže Jiskra získala zase kvalitu. Teď to ještě musí potvrdit v soutěži a vystoupat směrem k předním příčkám, kam právem patří.

Trenére, v prvním poločase to vypadalo, že navážete na výkon s Baníkem, Karvinou jste přehrávali.

Jo, první půle byla výborná. Měli jsme tam dvě, tři akce, které jsme mohli dotáhnout do konce. Bylo tam dokonce přečíslení tři na jednoho, ale nevyřešili jsme to ideálně. Pak tam byly dvě střely, kdy se místo rány dal gólman přelobovat. Takže jednu, i dvě branky jsme dát mohli.

A když to vezmu z druhé strany, tak Karviná nás ohrozila jen ze standardek. Že by se prokombinovala až do zakončení, to ne.

Hned po přestávce jste ale inkasovali. Co se stalo?

Bylo jasné, že síly budou docházet. Bohužel ale přišla chyba hned v první minutě druhé půle. Byla to nesoustředěnost a takový manšaft jako Karviná to potrestá. Ale musím opakovat znovu, dneska jsme neměli tolik sil, abychom mohli hrát naplno celých devadesát minut.

Takový gól hned z kraje druhého poločasu tým asi hodně rozhodí. To se stalo i vám, že?

Určitě se to na výkonu podepsalo. V kabině jsme si říkali, že si na ten začátek musíme dát pozor, ať držíme co nejdéle nerozhodný výsledek. Jenže pak přijde taková chyba z ničeho. Nakopnutý balon, to je vteřinka, je z toho gól…a pak jsme se z toho útlumu opravdu dlouho nemohli dostat.

Byl pak pokyn otevřít hru? Karviná se totiž dopředu dostávala o dost jednodušeji.

Otevřít hru ani ne, zase to bylo spojené s tím úbytkem sil. Trenér Weber měl navíc ještě na lavičce další kvalitní hráče, které nechal sedět. Určitě jsme čekali, že ta druhá půlka pro nás bude ještě těžší než první.

Ale na utkání můžete jistě najít i pozitiva…

Jistě, je jich více. Velice pozitivní je, že kapitán Jirka Furik dokázal po zranění odehrát celých devadesát minut. Pak jsou další hráči, kteří už to odehrají, ale zatím to je s křečemi. Ale s výkonem týmu jsem určitě spokojený. Karviná je teď v laufu, vždyť vede druhou ligu. Nic jiného se ani neočekávalo. Dvakrát překvapit snad ani nemůžeme.

Možná i jedno negativum. Michal Furik musel odstoupit, co se stalo?

Michal se bohužel zranil. Má pochroumanou ruku, něco se zápěstím, asi jak spadl v souboji. Nebo ho tam nešťastně přišlápl protihráč. Zaledujeme to a doufám, že to nic nebude. V uvozovkách řečeno, je to jen ruka. Ruka je lepší jak noha (usmívá se).

Hlavně doufám, že už se nám to přestane lepit na paty. Když už se pomalu ten tým dostává ze zranění, tak pak dostaneme nedisciplinovaností červenou kartu, viz v Krnově, pořád nás to nějak omezuje a nemůžeme se soustředit na mistrovské zápasy.

Tomáš Šupák musel zaujmout místo na stoperu. On je střelec, takže nebylo to trochu oslabení ofenzivy?

To bych ani neřekl. Museli jsme řešit situaci v obraně, kdy v minulém zápase v Krnově dostal červenou kartu Horák a další stoper je zraněný. Celkově máme tři, tak jsme museli sáhnout k tomuto řešení. Vzhledem ke kvalitě soupeře jsme vsadili na to, aby tam byl zkušený hráč a Tomáš Šupák je schopen zahrát kvalitně i na místě stopera.

Když se díváte zpětně na vaše působení v poháru, jste spokojený?

Velice (usmívá se). Los byl takový, že jsme měli štěstí a velice brzy narazili na prvoligové mužstvo, na Baník. A doma se nám pak podařil malý zázrak. Přilákalo to pozornost a hlavně hodně lidí na stadion. Pro Rýmařov byl zápas s Baníkem velké lákadlo. Lidi přišli na fotbal a viděli, že se tady opravdu něco dělá, že fotbal hrát umíme.

Totéž bylo teď proti Karviné, předvedli jsme kvalitní výkon a lidi zase přišli. A myslím, že hlavně za tu první půli se nemáme za co stydět.

Z poháru jste vypadli, takže hlavní pozornost se bude upírat zpět na divizi.

Jasně, teď už je pro nás hlavní prioritou soutěž. Bohužel v divizi jsme poslední. A když si to vezmete, my jsme poslední v divizi a Karviná je první ve druhé lize, tak si myslím, že na hřišti zase takový rozdíl vidět nebyl. Ještě je před námi do zimy dost kol na to, abychom se z toho spodku dostali.

Je to trošku paradox, protože poslední tři kola jsme hráli hodně slušný fotbal, ale propadáme se.

Nenarušil vám pohár trochu herní rytmus? Přece jen hráči chodí do práce a každý další zápas ubírá síly.

No, ideální to samozřejmě nebylo. Je to určitě trochu narušené těmi pohárovými zápasy. Ale na klucích bylo i v poháru vidět, že chtěli hrát. Po Baníku jsme se dlouho sbírali, byli jsme pokopaní. Utkání s Karvinou bylo poklidnější. Bylo vidět, že si hráči dávali pozor.

A důležité je, že se, tedy kromě Michalovy ruky, nikdo nezranil a můžeme pro divizi počítat s celým kádrem. Vrátil se Němec, ten Jirka, ani jeden by asi normálně nešel zpátky tak brzy, ale vyžádala si to situace. A hlavně v těchto zápasech proti takovým soupeřům se naběháte daleko více než v soutěži.

Takže teď je potřeba pořádně zregenerovat…

Hrálo se v úterý, teď až v sobotu, takže se z toho musíme dostat. A trénovaný fotbalista musí být za čtyři dny schopen podat zase stoprocentní výkon.

V divizi jste sice poslední, ale výkony jdou zase nahoru. Kam by podle vás bylo ideální se dostat před zimní přestávkou?

To jsou jednoduché počty. Šest kol po třech bodech, šestkrát tři je osmnáct. Ideálně potřebujeme všechny body, samozřejmě soupeři budou proti (usmívá se). Je pravda, že ty kvalitnější soupeře máme za sebou, ale i ti co nás čekají, mají kvalitu.

Vsetín, který sice střílí málo branek, ale taky málo dostává. Budeme muset hrát do plných. Doma máme Slavičín, to taky není lehký protivník, uvidíme, jakou roli bude hrát, že máme v nohách pohárové utkání. Doufám, že se nám zase podaří tým nastartovat. Vlastně díky našim problémům, kdy jsme museli řešit sestavu, tak je mužstvo hodně dobře doplněno.

Vytváří se konkurence, takže když se někomu nedaří, už se s tím něco dělat dá. Třeba dneska někteří hráči objektivně chtěli jít dolů, že jejich výkon nebyl úplně stoprocentní. A to byl taky jeden z rozdílů oproti zápasu s Baníkem. Tehdy to všem jedenácti lidem sedlo. Proti Karviné tam byli hráči, kteří něco zkazili a už si moc nevěřili a ten jejich rytmus nebyl optimální.