Po více než dvaceti letech tam stále působí v roli hrajícího trenéra a o minulém víkendu v utkání IV. třídy proti Střeni dokonce nasázel hattrick. Celý zrod klubu začal v roce 1998, kdy parta zapálených fotbalistů chodila hrávat ve volném čase fotbálky na malé hřiště. Následně uspořádala turnaj v malé kopané.

„Hrávali proti nám kamarádi z Břevence, Křivé a těchto vesnic. Jeden z turnajů nám vyšel, vyhráli jsme jej, koupili jsme si dresy a začali střádat plány, že založíme klub,“ popisoval začátky Vladislav Michalík. Důležitým okamžikem byly volby. „Poskládali jsme uskupení, které fotbalu bylo nakloněno a ve volbách uspělo, takže jsme začali budovat hřiště,“ dodal. Úvodní ročník 1999/2000 odehrál FC Kolos Jiříkov ještě s výjimkou, protože neměl vlastní plac, tak hrál Jiříkov celou sezonu na hřištích soupeřů.

Vesnice, která se nachází na pomezí okresů Bruntál a Olomouc, hrála úvodní sezony právě pod okresem v Moravskoslezském kraji. Postupně ale hráči a ostatní lidé v klubu poznali, že by raději cestovali na druhou stranu. „Na Olomoucku to máme k soupeřům blíže a ani servis z okresního fotbalového svazu nebyl v Bruntále takový,“ popisoval důvody Michalík.

„I ta úroveň protivníků byla úplně odlišná. Zpočátku jsme proti olomouckým týmům dostávali dardy, ale postupně jsme se adaptovali a když dnes potkáme nějaké družstvo z Bruntálska na úrovni naší soutěže, tak namlátíme my jim, jako to dělali při prvních sezonách oni nám,“ dodal Michalík.Právě toto příjmení najdete v zápise často. Jednou zasáhlo na straně Jiříkova do zápasu dokonce osm rodinných příslušníků.„Je to asi pět let zpátky, ale byla to výjimka. Normálně nás většinou nastupuje asi pět,“ usmál se Michalík.

„Jsme takový polomichalíkovský klub, protože nás tady je hodně,“ pokračoval nyní hrající trenér, který do svých čtyř let bydlel na Slovensku, následně strávil dvacet let právě v Jiříkově a nyní si kroutí další dvacítku v nedaleké Pasece, kde navíc dělá trenéra hlavního týmu v I.A třídě.I ve svých čtyřiačtyřiceti letech platí za důležitého člena týmu, což dokázal hattrickem do sítě Střeně ve 4. kole soutěže.A jednalo se o specifický zápas, protože Kolos vyhrál 6:1 a další tři branky přidal o dvacet let mladší synovec Vladislava Michalíka Petr Michalík.