„Po fotbalové stránce mi v Rapotíně nic nechybělo. Klub fungoval dobře. Bohužel cestování bylo úmorné. Když to přeženu, tak člověk strávil více času v autě, než na hřišti,“ řekl Deníku Antonín Mura. „Poslední kapkou byla má poslední cesta. Jel jsem přes Skřítek, kde to bylo nesjízdné. Dozrál jsem názoru, že už nemá smysl se dál tak trápit,“ objasnil hlavní důvod svého předčasného konce. Rapotínskou Jiskru předal svému nástupci na čtvrtém místě. „Na třetího tým ztrácí tři body. Celkově hodnotím angažmá v Rapotíně pozitivně,“ podotkl Antonín Mura.

„Vzájemně jsme se domluvili na ukončení spolupráce. Rozešli jsme se v normálu. Pro trenéra byl největší důvod konce daleké dojíždění. Navíc ta zima ho přesvědčila,“ sdělil Deníku předseda klubu Milan Stratil. Náhradu Rapotín sehnal relativně rychle. V Olešnici totiž skončil Otto Jáně, který v minulosti Rapotínu do krajského přeboru pomohl. „Vrací se tak na místo činu. Byl tady před třemi lety, kdy jsme vyhráli na podzim I. A třídu. Kvůli covidu se ale soutěže přerušily a my jsme pak postoupili,“ přiblížil Stratil.

V Horním Benešově se představil Bohumín
Horní Benešov se naladil na play-off, Bohumínu dal osmičku

Když Mura do Rapotína přicházel, na lavičce seděl ještě Jiří Kohout a Mura měl být jakýmsi sportovním manažerem, který bude pomáhat shánět hráče. Ani tuto pozici však již zastávat nebude, v klubu definitivně končí. „Půjdeme cestou, kterou jsme měli dříve, že si budeme hledat hráče svépomocí či s trenérem,“ potvrdil Stratil.

Šestašedesátiletý Antonín Mura je momentálně bez angažmá. „Nějaké oťukávání proběhlo. Nic domluvené ale nikde nemám. Jsem nyní maximálně vytížený v práci. Kolegové si vybírají dovolené, takže dělám za ně,“ prozradil. „Musím ale přiznat, že fotbal mi chybí. Od svých osmadvaceti let jsem nevynechal jedinou sezonu,“ řekl ještě.

Nové případné angažmá musí zkušenému kouči dávat smysl. „Už nechci nikde daleko cestovat. Smysl pro mě dávají kluby od nás, z Opavska, případně Ostravska,“ přiznal Antonín Mura. Nabízí se otázka, co klub z Města Albrechtic. „V Albrechticích se stará o fotbal Zdena Partyš a musím říci, že dobře,“ chválil brněnského rodáka Mura.

Antonín Mura bedlivě fotbalové dění sleduje. Například v divizi podle něj má Bruntál osud zpečetěný. „Za mě se nezachrání. Pro mě jasný sestupující. Hodně zabrat musí Břidličná,“ řekl závěrem.