Od počátku mohli diváci ve Městě Albrechticích sledovat velice vyrovnané a hlavně ofenzivní utkání. Oba protivníci se předháněli ve vytváření příležitostí. „Byl to opravdu fotbal pro lidi. Jedna útočná akce střídala druhou a hra se musela líbit," pochvaloval si domácí kouč Gustav Santarius. Blíže ke vstřelení branky měli ale hosté z Úvalna, kteří v jedné z šancí nastřelili břevno. Poločas i přes velkou snahu skončil bez branek.

V devětačtyřicáté minutě se nádhernou individuální akcí blýskl domácí útočník Burda. Na hranici šestnáctky se dostal k míči. Pak obešel dva protihráče a křížnou střelou z jedenácti metrů nedal gólmanovi šanci, 1:0.

„Úvodní branka nás trochu nakopla a tlačili jsme. Naopak Úvalno se zatáhlo," popisoval trenér Avíza Město Albrechtice. V devětapadesáté minutě se Avízu povedlo svůj tlak podruhé využít. Múka nakopl míč z pozice krajního beka až na pravou stranu pokutového území hostů. Pak následoval centrovaný míč před branku, kde si jej jeden z hrdinů utkání Burda zpracoval, položil si brankáře a pohodlně zvýšil na 2:0.

Po druhé brance se rozložení sil na hřišti změnilo. „Tentokrát začalo tlačit Úvalno, pořád nám hrozili útočnými akcemi," komentoval vývoj Santarius. Deset minut před koncem se i hosté dočkali. Centr do šestnáctky trefil hlavou Baczke a míč zapadl na zadní tyč Heinzkeho brány, 2:1.

Ještě ke konci měly oba celky obrovské příležitosti skórovat. Burda mohl dokončit hattrick, když postupoval sám na brankáře, jenže ten mu stoprocentní gólovku zlikvidoval. Také hostující Baczke mohl ještě vyrovnat. Z boku šel sám na Heinzkeho, povedlo se mu jej obstřelit, ale branku minul. A tak tři body zůstaly ve Městě Albrechticích.

„Vyhrál šťastnější tým, a to jsme byli my," začal své hodnocení kouč Avíza Gustav Santarius a pokračoval: „Samozřejmě jsem se třemi body i s předvedenou hrou spokojený. Bylo to hodně kvalitní utkání zásluhou obou mužstev. Jak my, tak soupeř měl asi šest vyložených šancí, takže to bylo hodně vyrovnané. Divákům se fotbal musel líbit," uvedl Santarius.

Albrechtický trenér má v nové sezoně k dispozici hodně odlišné mužstvo, než to, se kterým dohrával uplynulý ročník. „Ještě nám trochu vázne souhra, ale pomalu si to sedá. Hráči si na sebe musejí zvyknout, zjistit, jak a kam si kdo nabíhá atd. Navíc teď, když nás sužují i různá zranění, tak se sestava často mění, což není úplně optimální. Ale to vypilujeme na tréninku a bude to jenom lepší," povídal lodivod Avíza. Od letoška přibyla v nižších fotbalových soutěžích také jedna novinka. Trenér může místo obvyklých tří hráčů střídat rovnou pět. „Je to lepší. Když máte na lavičce více než tři hráče na střídání, je dobré, že si zahrají všichni. Já osobně se je tam snažím dávat, i když je třeba utkání vyrovnané. Na hráče je pak větší tlak, musí se více snažit, když ví, že máme pět možností střídání," usmíval se Gustav Santarius.

Avízo město Albrechtice - TJ Úvalno 2:1 (0:0)
Branky: Burda 2 - Baczke
Město Albrechtice: Heinzke - Pavlíček, Matějíček, Silvano Komuenho - Drahotušský (75. Kala) Táborský (75. Oliverius), Hudský, Reiskup, Fiebrich (46. Múka) - Zeman (56. Caisberger, 59. Frederico Komuenho), Burda. Trenér: Gustav Santarius