Jednomu z pilířů defenzivy Krnova se podařilo otevřít skóre v průběhu jednatřicáté minuty. Těžil přitom z ideálního prodloužení jeho kolegy ze záložní formace Jiřího Šimčíka.

„Bylo to po rohu. Balon doputoval ke mně na zadní tyč a já to dával z první do brány," komentoval střední obránce Krnova, jenž si myslí, že konečná remíza 2:2 je spravedlivá:

„Musím říct, že v prvním poločase to z naší strany bylo takové rozhádané. Polanka byla rozhodně lepším týmem a vytvořila si několik čistých gólovek, které bravurně vykryl náš brankář Martin Hradil. Nebýt jeho, mohlo to být o poločase třeba 3:0. Ve druhé půli jsme se ale zvedli a byli jednoznačně lepší. Celkově se jedná o zasloužený výsledek."

Pro Matěje Čaneckého byl duel s polanským soupeřem specifický i z toho důvodu, že z rodinných důvodů chyběl jeho stálý parťák ve stoperské dvojici Miroslav Daříček, který evidoval přírůstek do rodiny a ze zápasových povinností byl omluven. Z toho důvodu vedle něj nastoupil Marek Havlíček, jenž jinak nastupuje na kraji obrany.

„Musím říct, že s nikým se mi nikdy nehrálo tak dobře jako s Dářou. Hrajeme už spolu nějakou dobu, víme, co od sebe můžeme očekávat a sedí nám to. Proti Polance se během utkání několikrát změnil hráč, jenž se mnou byl na stoperu. Nebylo to ideální," pokračoval.

Dvaadvacetiletý bek zpět do Krnova zamířil zhruba před rokem. Vracel se z německého angažmá v SV Neubau, kde působil s Jakubem Řeháčkem a Marcelem Cudrákem. „Trénoval nás tam český kouč Velkoborský, který má na svém kontě i nějaké starty za reprezentaci. Od něho jsem si toho hodně vzal.

Byla to dobrá zkušenost, ale moc mi to tam nesedlo. Býval jsem často zraněný a trenér měnil posty, na nichž mě nasazoval. Hrál jsem v obraně, záloze i útoku. Moc mi to nevyhovovalo," poznamenal na závěr Matěj Čanecký. Ten v Německu hájil barvy mužstva hrajícím někde na úrovni našeho krajského přeboru.