Pro Albrechtické to bylo vůbec první přípravné střetnutí. „Byli jsme v podstatě poprvé venku. Jinak jsme pořád trénovali v tělocvičně," povídal trenér hostů Gustav Santarius.

To Krnovští už mají pár utkání za sebou. Jenomže tentokrát je zasáhla marodka a pracovní povinnosti hráčů. V týdnu si na tréninku poranil třísla Miroslav Daříček, kotník v sádře má Tomáš Hudský. Ten si v posledních dvou sezonách vybírá opravdu ranec smůly, zranění jej provázejí na každém kroku. Navíc gólman Taras Furtchak nebyl k dispozici kvůli práci. A to ještě kouč René Vojtěšek nevěděl, jak moc rozšíří marodku právě tento zápas.

„Nejsme kompletní, takže hlavním cílem pro tento zápasy bylo běhat, běhat a zase běhat. Prostě předvádět fotbal neustále v pohybu," uvedl René Vojtěšek.

Souboj s Krnovem byl pro tým Města Albrechtic hlavně testem fyzické připravenosti. „Byl jsem zvědavý, jak dlouho s nimi dokáží naši kluci držet krok. A byl jsem docela překvapený, asi jsme fyzičku opravdu dobře potrénovali," usmíval se Gustav Santarius. Proti prořídlé sestavě Krnova vyzkoušeli Albrechtičtí už i nové posily pro jaro. Na předstoperu hrál mladý Dominik Mrukvia, který je v Avízu na hostování právě z Krnova. „Je to šikovný fotbalista. Bylo na něm trochu vidět, že sezonu jen střídal, ale svoje si odehrál. Pro nás bude určitě přínos," chválil odchovance FK Krnov kouč Albrechtic.

Kromě něj a Táborského, který byl v avízu na zkoušce z Vysoké, se v útoku objevila úplně nová tvář Josef Holčák. „Hrál v Jindřichově, ale během týdne jsme upekli hostování, takže u nás bude do konce sezony," představil posilu do útoku Santarius. Více ze hry měli od počátku domácí Krnováci. Vytvářeli si tlak, ale většina jejich šancí končila na hranici šestnáctky. „Byl jsem rád, že jsme dokázali s Krnovem po celý první poločas běhat, takže fyzicky jsme se předvedli hodně dobře," pochvaloval si albrechtický kouč.

„Vzhledem k sestavě a terénu jsme to pojali jako tréninkový zápas," říkal krnovský lodivod, jehož celek si v průběhu prvních pětačtyřiceti minut vytvořil i tři slibné gólové šance, ale ani jednu neproměnil. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, zajistil domácím vedení Mitura.

Ani po přestávce se obrázek hry nezměnil. Místo Adama Ondry do něj v krnovském dresu nastoupil Vavrečka. Ondra si totiž poranil koleno. Albrechtice vzdorovaly až do osmdesáté minuty, kdy vstřelil druhou branku domácích Biskup. Hned za minutu se představila nová akvizice Avíza Holčák, který snížil. V poslední minutě však upravil na konečných 3:1 pro Krnov Kozák.

„Upřímně řečeno jsem čekal, že dostaneme od Krnova příděl a jsem moc rád, že se tak nestalo," začal své hodnocení Gustav Santarius a pokračoval: „Stíhali jsme se soupeřem běhat, byli jsme sice pod tlakem, ale dobře jsme bránili, takže jsme se zápasem moc spokojeni," uvedl a nakonec dodal: „Pro jarní sezonu jsme rozšířili i náš realizační tým. Přišel Marek Dudík, který bude dělat asistenta a vedoucího mužstva:"

Domácí kouč René Vojtěšek příliš důvodů k radosti neměl. „Tohle utkání vůbec nesplnilo svůj účel. Věděli jsme, že Avízo bude nepříjemný soupeř, ale mnohdy byl zápas zbytečně tvrdý," povídal krnovský trenér a dodával: „Bohužel k marodům se předali další dva zranění hráči. Musíme se z toho teď nějak dostat. Ve středu jedeme do Kravař, tak doufám, že utkání odehrajeme v co možná nejsilnější sestavě," uzavřel Vojtěšek.

Albrechtické čeká další přípravné střetnutí v sobotu, kdy v poledne nastoupí pro krnovskému staršímu dorostu.

FK Krnov - Avízo Město Albrechtice 3:1 (1:0)
Branky: Mitura, Biskup, Kozák - Holčák

FK Krnov: Petr - Zelník, Biskup, Kozák, Dvořák - Bartoníček, Klement - Lalák, Adam Ondra ( 46. Vavrečka), Mitura (60. Štěpán Ondra) - Pobucký. Trenéři: René Vojtěšek, Petr Hrdlička
Avízo Město Albrechtice: Heinzke (46. Boček) - Brožek, Matějíček, Táborský - Mrukvia - Pecha, Pelán (46. Hricko), Novák, Fiebrich - Holčák, Buryán (46. Štefánik). Trenéři: Gustav Santarius, Marek Dudík