Na domácí půdě ale Hanákům opět góly chyběly a jediná trefa Jeřábka stačila proti nováčkovi z Rýmařova na jeden bod. Loňský vládce MSFL je tak po pěti kolech na deváté příčce.

„Určitě je to ztráta. Už v prvním poločase jsme měli možnost rozhodnout. Vedli jsme 1:0 a to bylo málo. Říkal jsem, že je potřeba šancí si vážit,“ nebyl spokojen s remízou na domácím hřišti kouč Uničova Zbyněk Zbořil.

Trefa Pavla Jeřábka, který ve 25. minutě navázal na týden starý hattrick z Otrokovic, vyplynula ze zaváhání hostující defenzivy. Domácí záložník příležitostí nepohrdl a přehodil gólmana.

„Gól jsme soupeři darovali, byla to naše chyba. Domácí si celkově moc šancí nevytvářeli a myslím, že ve středu hřiště jsme měli o něco navrch. Jejich útočná dvojka Krč-Komenda je silná i výškově. Ale zvládli jsme to, i když jsme měli v tomto ohledu deficit,“ mínil trenér Rýmařova Milan Furik. Ještě do přestávky zatopil jeho celku Aleš Krč. Po kličcególmanovi ale vytáhlý kanonýr nedokázal z úhlu vecpat míč do opuštěné branky.

Po pauze nastoupili Uničovští na soupeře a pár minut mu nepůjčovali míč, v dobré pozici byl Komenda, ale jeho řešení úspěch neslavilo.

Naopak se probrali hosté a Rajnoha musel vykopávat balon z brankové čáry. Varování ale nestačilo a o dvě minuty už se radoval Rýmařov z vyrovnání. Radek Němec svůj rychlostí na levém křídle vyřadil Jeřábka i Rajnohu a před branku předložil Tomáši Šupákovi. Ostřílený forvard si poradil.

„Krásně je tam oba přespurtoval a dal to Šupymu do kapsy. Ten už se nemýlí,“ usmíval se hostující lodivod Milan Furik. „Kluky jsem na to připravoval, že Němce musíme z levé strany zajistit. Předtím jsme navíc měli tutovou šanci na 2:0,“ krčil rameny uničovský Zbořil.

Rýmařov se začal více soustředit na defenzivu, přesto ještě měli domácí velkou příležitost strhnout zápas na svou stranu. V sólu na brankáře ale Ambrozek nemířil přesně a hosté si oddechli.

„Bod určitě bereme, podařilo se nám navázat na předchozí výsledky. Umístění Uničova v tabulce neodpovídá jejich hře. Mohli jsme i prohrát, Uničov tam měl tutovky, ale my také. Dělba bodů je spravedlivá,“ zhodnotil trenér Furik.

Jeho tým, který hrál loni divizi, je na tom o tři body lépe než Uničov. „Nejvíc nás mrzí první zápas s Prostějovem, kdy jsme vedli ještě v 85. minutě a prohráli jsme. Kdybychom to zvládli, tak by to bylo úplně výborné. Ale kádr se nám nějak vyvíjí, probíhá léčba některých hráčů, ještě to není optimální. Ale s rozjezdem jsme jako nováček spokojení,“ podotkl Milan Furik.

To kouče Zbořila trápí rezervy v proměňování šancí, které pochopitelně projevují v tabulce. Po pěti zápasech je bilance Uničova pět bodů a skóre 10:11, které ještě výrazně vylepšil výsledek 6:1 v Otrokovicích.

„Je to málo, Uničov musí hrát nahoře. Asi zažíváme takovou tu klasiku, po hodech přichází sra*ka. Musíme se z toho vyhrabat, hlavně body z domácích zápasů nám teď chybí. Jedeme dál, v uvozovkách těžký los máme za sebou a další zápasy musíme zvládat. Ale je potřeba dávat góly,“ prohlásil Zbyněk Zbořil.

SK Uničov – SK Jiskra Rýmařov 1:1 (1:0)

Branky: 25. Jeřábek – 53. Šupák. Rozhodčí: Drozdy – Mayer, Gasnárek. ŽK: Markovič, Dostál – Harazin, Šupák. Diváci: 280.

Uničov: Uvízl – Rajnoha, Markovič, Vejvoda, Koutek – Jeřábek, Juřátek (73. Nuc), Bača (73. Dostál), Ambrozek (86. Kasal) – Komenda, Krč. Trenér: Zbyněk Zbořil.

Rýmařov: Kameník – György, Harazin, Kocúr, Němec T. – Furik M., Furik J., Dydowicz, Němec R. – Šupák, Ondruška (88. Hleba). Trenér: Milan Furik.