Poslední díl letošních mistrovských fotbalových soutěží se roztočí o nastávajícím víkendu. V krajském přeboru zakončí letošní ročník fotbalisté FK Krnov. Krnovští mysleli před sezonou na vyšší posty. Současné osmé místo ale není nejhorší a udržet ho budou chtít i po závěrečném utkání sezony. V něm se krnovští fotbalisté v sobotu od 17 hodin naposledy představí vlastním příznivcům v zápase proti Frýdlantu nad Ostravicí.

„Poslední utkání jsme zvládli a vítězstvím chceme letošní soutěž i zakončit a uspokojit naše příznivce,“ dodal kouč Krnova, Antonín Hudský.
V soutěži I. A třídy budou uzavírat letošní ročník mistrovských soutěží fotbalisté Slavoje Bruntál.

Závěrečné utkání sehrají v neděli od 17 hodin na svém hřišti proti Krásnému Poli. Slavoj měl za cíl před sezonou skončit v klidném středu tabulky a konsolidovat tým. To se mu vcelku povedlo a navázat na letošní úspěch se bude snažit i v následující hrací sezoně.

Letošní cíl se podařilo splnit

„Letošní cíl se nám nakonec vcelku podařilo splnit. S umístěním jsme spokojeni a věřím, že se v příštím ročníku posuneme zase výše,“ řekl kouč Slavoje Bruntál.

Boje budou ještě v soutěži I. B třídy. Chomýž přivítá v sobotu od 17 hodin tým Krásných Louček a bude pravděpodobně potřebovat bod. Dolní Moravice hostí v sobotu od 17 hodin Chlebičov a bude se snažit hostům cestu za druhým místem znepříjemnit.

V sobotu od 17 hodin končí letošní fotbalovou pouť i Úvalno a soupeř, Slavia Opava, bude hrát o teoretickou možnost záchrany. Také fotbalisté Jindřichova hrají v sobotu od 17 hodin o záchranu na vlastním hřišti a hostit budou suveréna soutěže, Slavkov.

Poslední kolo ve fotbalové soutěži má na programu také okresní přebor a otazník visí pouze nad sestupujícími. V případě dvou je situace jasná. Pokud sestoupí jen jeden tým z I. B třídy, tak si to rozdají na dálku Brantice, které hrají ve Staré Vsi a Široká Niva, která hostí Horní Benešov. Všechna tato utkání se uskuteční v sobotu od 17 hodin.