Krnovský fotbalový tým se po sestupu z divize musel potýkat s nemalými problémy. Měnilo se vedení, odcházeli a přicházeli hráči. Přes všechny těžkosti se Krnovští vyškrábali na osmé místo krajského přeboru s dvaceti body.

„Jednoduchá situace to nebyla. Dlouholetý předseda Tonda Hudský ze zdravotních důvodů odstoupil. Byl tu tlak ze strany fanoušků, všichni si představovali, že jsme hráli divizi, tak nebudeme mít problém, očekávání byla velká," říkal trenér krnovských fotbalistů Ladislav Bártek a pokračoval: „Předsedou se stal Marek Koraba a pak jsme tam zbyli dva, já a Luboš Melios."

Problémy byly i s hráčským kádrem a přípravou. „Příprava nebyla taková, jaká být měla, prakticky se netrénovalo. Pak ještě Marcel Cudrák odešel do Krásných Louček. Šli jsme do soutěže z čisté vody. Naštěstí se povedlo udržet osu týmu, Daříček, Šustr, Adam Ondra, Bartoníček, Mitura. Ještě se vrátil Čanecký," popisoval zkušený kouč.

Ten se snažil získat i posilu do útočných řad. „Velká chyba byla, že se nám nepovedl přivést Půda, který teď střílí góly v Heřmanicích. Od třetího kola přišel Starý, ve dvanácti zápasech dal čtyři góly, ale s tou jeho těžkou prací to nejde skloubit," uváděl Bártek.

Dvacet bodů, které se Krnovským povedlo posbírat, to je po těch počátečních trablech velice dobrý počin. „Určitě to není špatné. Mě spíše mrzí, že jsme deset bodů ztratili doma. Naopak, a to je dobré, jsme šest získali venku. Každopádně ty domácí body pak chybí. I když některé jsme získali i se štěstím," přiznal Ladislav Bártek.

Krnovský podzim byl olemován dvěma porážkami s Kobeřicemi. „Důležité bylo, když jsme na začátku po dvou prohrách porazili Šenov a pak i Vendryni. Přivezli jsme bod z Břidličné, kde jsme prohrávali už 3:1. To byl Šimčíkův zápas. No a bod z Bruntálu, kde domácí naštěstí nedali penaltu," vypíchl některá utkání krnovský lodivod.

V průběhu sezony změnil trenér i rozestavení. „Poprvé jsme tříobráncový systém hráli v Dětmarovicích a vyhráli 5:3. Výborný výkon předvedl tým v Heřmanicích, které byly v tu dobu první. Kdybychom vedli 2:0, nikdo by se nedivil. Získali jsme bod. Šustr s Daříčkem zahráli skvěle," pochválil výkony Bártek a dodával: „Snad nejlepší zápas, ve vodě, v dešti jsme zahráli doma s Polankou, to kluci opravdu odjezdili."

Do mužstva Ladislava Bártka se v hojné a úspěšné míře zapojili i dorostenci. Jakubové Hrubý s Houdkem si našli místo v základní sestavě. „Trenéra dorostu Romana Štůraly si velice vážím. Přinesl do dorostu nový vítr, má výborné tréninky. Má v týmu dobré hráče, jako jsou třeba bratři Pučani," říkal Bártek a pokračoval:

„Moje filozofie je, dávat do sestavy mladé hráče, proto se prosadili Hrubý nebo Houdek. Hrubý hrál pravidelněji, hodně zápasů mu vyšlo, samozřejmě nikdy nevyjde všechno. Houdkovi vyšly třeba Dětmarovice nebo Polanka, kdy rozhodl. Je velice silný na míči. Ale potřebuji, aby hrál v klidu, s čistou hlavou, aby se na něj zatím nespoléhalo jako na zachránce."

Krnovští mohli spoléhat také na silnou osu týmu. Vzadu se sehrála trojice Miroslav Daříček, Vojtěch Šustr a Matěj Čanecký. „Dařa paří mezi nejstarší hráče a taky nejumudrovanější," usmál se kouč a dodával: „Ale v zápasech patří mezi největší tahouny, ať už hraje kdekoliv. Zahrál výborně v obraně i na kraji zálohy. S jeho výkony jsem hodně spokojený."

Vojtěch Šustr se přesunul ze středu zálohy na místo stopera. „Další tahoun, kterého ale brzdí zdravotní stav. Někdy není moc spokojený, že hraje vzadu, viděl by se spíše ve středu zálohy, někdy udělá chybu, ale bez něj si sestavu nedovedu představit," poznamenal Ladislav Bártek.

V létě se do Krnova vrátil Matěj Čanecký. „Ten je tvrdý, má výšku, navíc je pořád mladý, možná by si někde kopl MSFL," podotkl trenér. V záložní řadě hrálo prim trio Adam Ondra, Ondřej Bartoníček a Lukáš Mitura. „Adamu Ondrovi jsem dal volnou ruku. Na jeho hru jsou neoprávněně někdy negativní ohlasy. Ale on je klíčový hráč, má dobrou kondici.

Ano někdy udělá kličku navíc, ale na tohle lidi chodí, protože, když ta akce vyjde, je z toho krásný gól. A proto nechci, aby se zatěžoval nějakými řečmi, já ho potřebuji silného," popsal základní stavební kámen sestavy Bártek.

Tím je i Ondřej Bartoníček. „Jeho bohužel brzdily ty jeho kotníky a chřipky. Někdy jsem k němu kritický, hlavně ze začátků zápasů pár přihrávek zkazí, ale pak už hru režíruje. Vyčítám mu, že málo střílí na branku, přitom je výborný střelec," uváděl Bártek.

Na černou práci je v záloze Lukáš Mitura. „Je strašně obětavý, ale trochu mu chybí drzost, což je škoda. Vždycky kopal levačkou trestňáky, ale teď mu moc nevycházely," dodával trenér Krnova.

V brance odchytal podzim bez minuty absence Radek Jaška. „Má výborné zákroky, kterými nás hodně držel. Sem tam udělá chybu a my dostaneme hloupý gól, pár jich bylo. Není vysoký vzrůstem, ale strašně mrštný. Pro nás by bylo ideální, aby si našel v Krnově nebo třeba v Opavě práci a holku a už by u nás zůstal," usmál se Ladislav Bártek.

Teď čeká na fotbalisty volno a v lednu začne znovu příprava. Ladislav Bártek ví, že jaro bude pro jeho tým těžkou zkouškou. „Bude důležité, aby se nerozutekli dorostenci. Musíme kluky namotivovat, ať zůstane pohromadě osa týmu. Kuba Hrubý se hodně zvedl a stává se z něj tahoun. Chci tady prostě hráče, kteří chtějí hrát za Krnov," povídal kouč.

Ten má i nějaké signály, že by se v zimě chtěli vracet i někteří odchovanci hrající po okolí. „Něco takového by se mohlo stát," nechtěl být konkrétní a pokračoval: „Ideální by bylo získat do každé řady jednoho hráče a ještě jednoho do útoku, co dá za patnáct kol aspoň osm branek. Nám dávají góly beci, Čanecký dal čtyři."

Pozitivní byl pro Ladislava Bártka fakt, že hráči za každých okolností na hřišti dřeli. „Ani jedno z patnácti kol jsme neodchodili. Až ten mrazivý zápas v Kobeřicích, ale ten se vůbec neměl hrát. Jsem rád, že třeba Břidičná je nahoře v tabulce a doufám, že Bruntál se zvedne. To jsou zápasy, kvůli kterým chodí lidi na fotbal. Chci prostě, aby to v okrese fungovalo," přál si Bártek.

Ten si pochvaloval i zázemí klubu. „Ti lidi, co se v Krnově o fotbal starají, to dělají dobře. Zázemí je výborné, prostě prostředí a podmínky pro krajský přebor na perfektní úrovni."