Hattrick nejlepšího střelce Havlíčka

I když se jednalo o protivníka, který hraje o dvě třídy níž, kouč Krnova Antonín Mura nečekal jednoduché utkání. „Krásné Loučky vedou 1.B třídu a pokud se jim bude dařit jako na podzim, tak by měli postoupit. Kvalitativně mají na mužstva 1.A třídy. Hraje tam hodně Krnováků, takže to je takové derby," povídal krnovský trenér.

Domácí celek ale od počátku potvrzoval roli favorita a už v poločase vedl 5:1. Po přestávce trenér prostřídal sestavu a střelecká produktivita klesla. Krnovští se ještě dvakrát trefili a nakonec zvítězili vysoko 7:1. „Vyzkoušeli jsme si hlavně kombinační hru, což byl účel tohoto zápasu," podotkl Antonín Mura.

Třemi brankami se v utkání blýskl Marek Havlíček. „Je to v přípravě náš nejlepší střelec, už dal jedenáct gólů. Posunuli jsme ho do útoku a zatím mu to tam sedí, věřím, že si to přenese i do soutěže," pochválil svého střelce kouč a pokračoval: „Jsem rád, že se chytají mladí, v přípravě jsou většími tahouny, než starší hráči."

Do druhého poločasu naskočil i Lukáš Krčmařík, asi největší posila, která v zimě do Krnova přišla. „Lukáš bohužel přišel zraněný, takže se dával dohromady. Ještě pořád to není stoprocentní, ale lepší se to. Určitě bude platná posila," uvedl Antonín Mura.

Krnovskému lodivodovi se už krystalizuje sestava na rozhodující boje krajského přeboru. „Jako sestavu beru všech patnáct lidí. Všichni musí být připraveni naskočit do základu. Musí být úplně jedno, kdo nastoupí," dodával trenér.

FK Krnov - Sokol Krásné Loučky 7:1 (5:1)
Branky Krnova: Havlíček 3, Navrátil 2, Hudský, Šmíd
FK Krnov: Boček - Dvořák, Daříček, Švrček, Charalambidis - Šmíd, Bartoníček, Adam Ondra, Navrátil - Havlíček, Hudský, do 2. poločasu střídali: Mrukvia, Štěpán Ondra, Krčmařík, Ostrák, Rolný. Trenér: Antonín Mura

Desetigólová střelnice

Bez dvou zraněných hráčů nastoupili Krnováci v úterý na své umělé trávě proti České Vsi. „Daříček má pořád problémy s úponem, je to dlouhodobější záležitost, trápilo ho to už na podzim. Charalambidis má odraženou patu, tak dostal volno, ale měl by být brzy v pořádku," objasnil absence trenér Krnova Antonín Mura.

Česká Ves patří ke kvalitním mužstvům. „Přijeli v nejsilnější sestavě, ten tým dobře znám, je to kvalitní protivník a pro nás výborný test před jarní sezonou," uváděl domácí lodivod.

V první půli to byla jednostranná záležitost. Krnovští svou převahu vyjádřili hned šesti vstřelenými brankami. „V prvním poločasu už jsme hráli v podstatě v sestavě, která by měla nastupovat od začátku i v soutěži. Samozřejmě jedno, dvě jména se můžou ještě změnit," povídal kouč FK Krnov a pokračoval:

„Ve hře bylo nasazení, agresivita, to, co bych si představoval i v mistrovských utkáních." Po přestávce domácí prostřídali a tempo hry trochu opadlo a dozadu se objevila okénka. I přesto Krnov vstřelil čtyři branky, ale dvě inkasovali.

Ve výborném světle se znovu ukázali mladí hráči. Marek Havlíček rozšířil svou střeleckou bilanci o další dva góly, ve stoperské dvojici zase předvedl své umění Marek Ostrák. „Havlíček je momentálně náš střelec číslo jedna, padá mu to tam. Ostrák předvedl výborný výkon, je taková naše pojistka v případě zranění Daříčka. A ukázal nám, že nemusíme mít strach," chválil své mladíky Antonín Mura.

Jedna věc však krnovského kouče trápí, zdravotní stav brankářské jedničky Tarase Furčáka. „Je po operaci ruky, takže ještě nemůže chytit balón. Samozřejmě trénuje, ale do branky se v přípravě ještě nedostal," mrzelo Antonína Muru.

Ve druhém poločase utkání s Českou Vsí se ale Furčák na hřiště dostal, jako hráč v poli. „Deset minut před koncem se mě ptal, jestli by si nemohl zahrát. Tak nastoupil a taky dal hned gól," povídal trenér. Jestli se ovšem osvědčený gólman dá dohromady do startu krajského přeboru, to je zatím ve hvězdách.

FK Krnov - SK Řetězárna Česká Ves 10:2 (6:0)
Branky Krnova: Havlíček 2, Tovarek 2, Navrátil, Krčmařík, Hudský, Adam Ondra, Švrček, Furčák
FK Krnov: Boček (46. Kočenda) - Dvořák, Ostrák, Švrček, Šimčík - Krčmařík, Bartoníček, Adam Ondra, Navrátil - Havlíček, Hudský, do 2. poločasu střídali: Mrukvia, Štěpán Ondra, Šmíd, Tovarek, Furčák. Trenér: Antonín Mura

Prčík odchází Na jaře už se v krnovském dresu neobjeví zkušený stoper Milan Prčík, který do Krnova přišel před touto sezonou. „Nedomluvili jsme se, a tak se Milan rozhodl odejít jinam. Podle mých informací by s největší pravděpodobností měl zakotvit v Šenově," uvedl Antonín Mura.

Další příprava V sobotu 7. března jedou krnovští fotbalisté k dalšímu přípravnému utkání do Jeseníku. „To bude hodně těžké utkání. Jeseník všem týmům v přípravě naděluje," poznamenal kouč FK Krnov Antonín Mura.

Generálku na jarní část krajského přeboru pak sehrají Krnováci doma následující sobotu 14. března, sopeřem Bude Slavoj Olympia Bruntál.

Sobota 7. března: FK Jeseník - FK Krnov (14.00)
Sobota 14. března: FK Krnov - FC SO Bruntál