Krnovští svého protivníka smetli hned v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Bačovský a po jedné brance zaznamenali Dankovič s Daříčkem. Po přestávce už kouč Petr Hrdlička mohl prostřídat a zahráli si všichni hráči, které budou mít Krnovští na jaře k dispozici.

Při úvodním hvizdu se na krnovském hlavním hřišti ukázala předpokládaná základní sestava pro mistrovskou soutěž. „Jak už jsem říkal předtím, měli jsme tam jeden otazníček, ale ten už jsme vyřešili, takže tahle sestava by měla tvořit základ," uvedl trenér Petr Hrdlička.

Hlavním úkolem kouče bylo zalepit díru po odchodu Marcela Cudráka. „Myslím, že se nám to povedlo, i když samozřejmě Marcel náš tým hodně táhl, ale museli jsme vymyslet takovou variantu, aby to fungovalo i bez něj," povídal Hrdlička.

V brance bude v roli jedničky Taras Furčák, záda mu bude krýt veterán Petr Kočenda. Miroslav Petr pozastavil činnost kvůli pracovnímu vytížení. Obranné řady zůstávají prakticky beze změn, základní čtveřici by měli tvořit Jan Zelník, Daniel Biskup, Richard Kozák a Miroslav Daříček. „Kluci hrají dlouho spolu, jsou sehraní, tam nebyl důvod do toho zasahovat," objasnil trenér FK Krnov.

Také dvojice Ondřej Bartoníček s Adamem Ondrou zůstane spolu. Změny nastaly mezi ofenzivními hráči. Pravou stranu zálohy bude obstarávat Jiří Šimčík, levou pak Ladislav Klemen, podhrot bude hrát Jakub Dankovič a v útoku nastoupí Jiří Bačovský.

„Všichni tři noví nebo staronoví hráči mě v přípravě přesvědčili, že do základní sestavy patří. Je dobře, že se během zimní přípravy s týmem sžili a dobře do něj zapadli," uvedl Petr Hrdlička a pokračoval: „Na levé straně bude místo Marcel Cudráka nastupovat Láďa Klement. Je to jediný klasický levák. Uvidíme, jak na tom bude fyzicky, protože věk nezastavíte, ale potřebujeme jeho herní chytrost."

V útoku má krnovský kouč více variant, ale tou první je Jiří Bačovský. „Jirka tam patří. Samozřejmě možností je více. Když budeme hrát na tři beky, což zatím nemáme ještě úplně sehrané, tak by ho v útoku mohli doplnit buď Zelník, Daříček nebo Dankovič," přemýšlel nahlas.

V neděli čeká na krnovské fotbalisty první protivník. A hned to bude derby, přijede totiž nováček krajského přeboru z Břidličné. A s čím do tohoto duelu Krnováci půjdou? „Chceme hrát doma pořád útočný fotbal, aby to bavilo diváky a nás taky. Všichni už se na první mistrák těší, ta zimní příprava je fakticky dlouhá, hráče už svrbí nohy," usmíval se Petr Hrdlička.

FK Krnov - Vítkov 4:0 (4:0)
Branky Krnova: Bačovský 2, Dankovič, Daříček
Základní sestava Krnova: Furčák - Zelník, Biskup, Kozák, Daříček - Bartoníček, Adam Ondra - Šimčík, Dankovič, Klement - Bačovský. Trenér: Petr Hrdlička