Fotbalisté Krnova zvýšili svůj náskok na čele krajského přeboru. V okresním derby porazili Jiskru Rýmařov na domácím hřišti 2:1, zatímco největší soupeř v boji o postup do divize, Pustá Polom doma jen remizovala s Bohumínem 2:2.

Fotbalisté Krnova zvýšili svůj náskok na čele krajského přeboru. V okresním derby porazili Jiskru Rýmařov na domácím hřišti 2:1, zatímco největší soupeř v boji o postup do divize, Pustá Polom doma jen remizovala s Bohumínem 2:2.

„I když jsou Rýmařovští až třináctí, není radno je podcenit. Mají šikovné fotbalisty. Navíc derby bývají vždycky trošku nevyzpytatelné,“ upozorňoval na soupeře před utkáním kouč Krnova Antonín Hudský.

Skóre otevřel Jakub Šrom

Domácí začali zápas aktivně. Rýmařovští se po většinu času jen bránili. „Tak šedesát procent času jsme drželi míč na svých kopačkách,“ uvedl domácí trenér. V pětadvacáté minutě si početná divácká návštěva na krnovském stadionu mohla poprvé zakřičet gól. Po centru do rýmařovské šestnáctky došlo k závaru. Míč si však našel domácí Jakub Šrom a nadvakrát jej propasíroval za záda gólmana Urbana, 1:0.

Velké množství šancí

Vedoucí branka Krnovské ještě více nabudila k útočné aktivitě. Na branku Rýmařova se valil útok za útokem. Ale jak už bývá krnovským zvykem, domácí fotbalisté nebyli schopni žádný nájezd dotáhnout až do konce.

Hosté však také ukázali, že umí vystrčit drápky. Dostali se do několika náznaků příležitostí. V jednom ze soubojů upadl rýmařovský útočník v pokutovém území. Hosté se dožadovali penalty, ale píšťalka sudích zůstala němá.

Druhá půle nabídla ze začátku stejný obrázek, jako první poločas. „Nabádali jsme kluky k aktivitě. Do šancí jsme se sice dostávali, ale ta naše koncovka, to je bolest,“ kroutil hlavou Hudský.

Lukáš Krčmařík zvýšil

V šedesáté minutě bylo v Krnově zase veseleji. Druhý z domácích útočníků, Lukáš Krčmařík, se rozběhl a samostatnou akci zakončil přesnou střelou k tyči, 2:0.

Hned vzápětí se zleva řítil na svatyni hostů Marcel Cudrák, ale nedal. Po něm se snažili i Lukáš Mitura a Jakub Šrom, ale buď jejich střely zneškodnil výborný rýmařovský brankář, nebo pokusy zablokovala obrana.

Šrom zazdil tutovku

Asi největší příležitost měl znovu Šrom. Krnovští se dostali do přečíslení tři na jednoho. Domácí útočník udělal gólmanovi kličku, ale zcela prázdnou branku v rozhodující chvíli přestřelil.

Rýmařovští hru vyrovnali a hrál se fotbal nahoru dolů. Hosté dobře zhušťovali střed a nedovolovali domácím přiblížit se k brance. Navíc se čím dál nebezpečněji tlačili do koncovky.

Drama těsně před koncem

Tři minuty před koncem se hostům podařilo snížit. Krnov ztratil míč ve středu hřiště. Fotbalisté Jiskry se čtyřmi narážečkami dostali až před domácí bránu. Na konci akce stál hostující útočník Kučera a dal svým barvám naději, 2:1. Naštěstí pro domácí hráče už měli rýmařovští příliš málo času na to, aby vyrovnali. A tak si Krnovští už vedení 2:1 pohlídali.

„Naštěstí jsme gól dostali až na konci. Dostat ho dřív, bylo by to ještě drama,“ oddechl si domácí lodivod Antonín Hudský. Ale jinak své hráče chválil: „Vytvořili jsme si zase neuvěřitelné množství šancí. Škoda, že proměníme jen minimum. Je to hodně o psychice. Ale musím kluky pochválit. Výborně nám zahrála obrana. Poděkovat musím i divákům.“

Konec soutěže bude o hlavě

Kouč Krnova ví, že i když má jeho tým tři kola před koncem tříbodový náskok, ještě není nic hotovo. „Ty poslední tři kola musíme odmakat naplno. Následující kolo hodně napoví,“ uzavřel trenér Krnova Antonín Hudský.

FK Krnov – Jiskra Rýmařov 2:1 (1:0)
Branky:
Šrom, Krčmařík – Kučera
Krnov: Furtchak – Biskup, Zelník, Daříček, Kozák – Mitura (75. Dvořák), Bartoníček, Hudský, Cudrák (68. Šimčík) – Šrom, Krčmařík