A fotbal to od počátku nebyl nijak pohledný. Po čtvrthodině se ujali domácí vedení, když nadvakrát dorazili míč za Bartošova záda, po zjevním dvoumetrovém ofsajdu.

Opavští byli aktivnější, ale Krnovští dobře bránili a do dalších příležitostí hosty nepustili. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a hosté začali podnikat útočné výpady hlavně přes aktivního Mituru. Do koncovky se ale nedostávali. V pětatřicáté minutě spadl v souboji ve vlastní šestnáctce Šustr, ale tutovku Opavy chytil Bartoš.

Po přestávce hostující kouč Ladislav Bártek změnil sestavu a Krnováci mírně ožili. Bohužel je srážely vlastní nepřesnosti. Měli problémy se zpracováním míče, který jim odskakoval. Tím pádem se sice dostávali k velkému vápnu Opavských, ale do zakončení už ne.

Dvacet minut před koncem přišla první vážnější šance Krnova. Šimčík našel za beky Kundrátka, ale ten místo střely zasekl a nakonec vůbec nezakončil. V osmdesáté minutě šel na brankáře sám Dao, přeloboval jej, ale míč skončil vedle.

Za dalších šest minut se do náběhu dostal Daříček, prostřelil gólmana, ale pomezní nepochopitelně zvedl praporek na znamení ofsajdu. Dvě minuty před koncem ještě hosty podržel Jaška, když zlikvidoval čistou šanci Opavských.

Slezský FC Opava B – FK Krnov 1:0 (1:0)
Krnov, I. poločas: Bartoš – Dvořák, Šustr, Daříček, Šimčík – Lukáš Kundrátek, Fatawu – Patrik Kundrátek, Hudský, Mitura – Dao. II. poločas: Jaška – Mohyla, Fatawu, Daříček, Šimčík (75. Rys) – Šustr, Lukáš Kundrátek – Patrik Kundrátek, Košárek, Simichanidis – Dao. Trenér: Ladislav Bártek

Kouč Bártek: Jsme pomalí v práci s míčem, musíme zlepšít úplně vše

Trenér Krnova Ladislav Bártek byl po utkání s béčkem SFC Opava krajsně nespokojený. Ani tak mu nevadila porážka 0:1, ale spíše způsob hry jeho týmu.

Jak jste viděl utkání s Opavou ze svého pohledu?

Sehráli jsme nepovedené utkání. Pomalé to bylo, málo agresivity. Pořád jsme čekali na soupeře, co udělá. Navíc nám chyběli Bartoníček s chřipkou a Ondra, ten má něco s kotníkem. Snad jedině Vojta Šustr vyčníval nad ostatními. Občas ti mladí Kundrátkové, ale oni strašně dlouho drží míč.

Několikrát se vám ale povedlo dostat se do šance…

Pár hezkých akcí tam bylo. Dao mohl srovnat na 1:1, bohužel nedal. Je vidět, že ta komunikace na hřišti ještě trochu vázne. Ta francouzština je komplikovaná.

Ve druhé poločase jsme se ale dostávali až k soupeřově brance.

Neznám úplně všechny opavské hráče, ale je možné, že tam bylo i několik dorostenců. To by bylo smutné, kdyby se proti nim muži neprosadili. Třeba na Šimčíkovi bylo znát, že netrénuje. To byl jeho třetí nebo čtvrtý pobyt na hřišti.

Našla by se na tom utkání nějaká pozitiva?

Jak jsem říká, Vojta Šustr, částečně Daříček, ti nehráli špatně. Bohužel ve druhé půli ani brankář Jaška úplně nepotešil. Měl tam dva takové nejisté zákroky. Bartoš v první půli vypadal takový živější. Uvidímě teď s Baníkem, snad to bude na domácí půdě lepší.

Říkáte, že komunikace se zahraničními hráči je komplikovanější, jak se tedy Afričané začleňují do týmu?

Jsou tady čtyři týdny, tak už se zapojují v kabině do takové té týmové legrace. Naši kluci je vzali výborně. Už znají pár českých slov, takže si myslím, že se začleňují dobře.

Co by se mělo zlepšit v průběhu přípravy?

Máme strašně pomalou práci s balonem, špatně přanášíme hru, pomalé přihrávky. Bratři Kundrátkové trochu vyčnívají fotbalově, ale občas ten míon. Chtěli jsme si tady nacvičit hluboký oblouk, ale jsme tam pozdě. Tohle budeme muset do prvního zápasu ve Vsetíně zvednout. Tam chceme napadat, když to nevyjde, agresivně, sprintem za balon. Prostě všechno se musí zlepšit.

Zvedá se ten tým zápas od zápasu, nebo ne?

Třeba v utkání s Pustou Polomí se mi mužstvo sedmdesát minut líbilo, teď to bylo úplně naopak. Neděle odpoledne a my nepředvedeme nic. Do hlav hráčům nevidím.

Opava si několikrát stěžovala na tvrdé zákroky. Co na to říkáte vy?

Zazněly tam hlasy od trenéra Hrabiny na adresu Šustra, že tam předvedl likvidační zákrok. Ne, hrál jen agresivně, tvrdě. Takhle bych chtěl, aby hráli všichni. Taky jsem tak kdysi hrával. Ale není to otázka jednoho hráče, musí se všichni zapojit. Plážově to nevyhrajeme, fotbal prostě není pro baletky.